הרב מצליח מאזוז

תלמידו של הגר"מ הלוי זצ"ל, ר"מ בישיבה,ורב קהילת "באר מים חיים" בראשון לציון, ערך את הספרים "דמות הכסא" במלאות כ"ה שנים לפטירת מייסד הישיבה, כתב את הלכות קריאת התורה שנדפסו בתיקון קוראים "איש מצליח", ואת הלכות הכשרת כלים לפסח שנדפסו בהגדת הישיבה.
שיחותיו הנפלאות מרתקות ומיוחדות, ונעימת דבריו מרתקת את השומעים.

שיעורי וידאו (346 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

שאל את הרב (880 שאלות)

העלמת מס הכנסה לפי דיני התורה

דעת מרן הראשון לציון הגאון הרב עובדיה יוסף (שליט"א) בתשובה בספרו יחוה דעת שאסור להעלים מס ורק תלמידי חכמים אינם צריכים לשלם מס כמבואר בשלחן ערוך, ואין המדינה יכולה לחוקק חוק נגד השלחן ערוך. אבל יש פוסקים הסוברים שמותר להעלים מס וכן דעת הגאון הרב משה לוי זצ"ל שמותר לשלם מס הכנסה אף על פי שחלק מהכסף הולך לדברים שליליים, אבל מותר גם להעלים.
הרב מצליח מאזוז

הכשרת לשון בקר

צריך הדחה ומליחה כמו בשר רגיל, [היינו להשרות חצי שעה במים ואחר כך להדיח במים זורמים ולהמתין קמעא שיטפו המים, ואחר כך למלוח סביב ולהניח בכלי מנוקב למשך שעה ושוב להדיח שלשה פעמים, מי שלא בקי הלכות יקרא בספרים לפרוטרוט].
ואולי כוונת השואל על חוטין של דם שיש מצידי הלשון שנהגו אמותנו להוציאם, וזהו דוקא אם מולח את כל הבהמה בשלמותה אבל אם מנתח אברים אברים אין צריך כבסימן ע"ו.
הרב מצליח מאזוז

אמירת המילה "דקותיים"

נראה לי דקותיים. כי ברבים אומרים דקות. ואח"כ מוסיפים יים כדי לומר שזה רק שתיים.
הרב מצליח מאזוז

צורת קשירת הציציות בטלית

1. יש בזה מנהגים שונים בין העדות השונות, ומנהג רוב עדות המזרח לעשות ארבעה פרקים כאשר בראשונה 7 קשירות בשניה 8 קשירות בשלישית 11 קשירות וברביעית 13 קשירות, כמו שכתב הרב בן איש חי (פרשת לך לך שנה ראשונה הלכה א').
2. אין לברך לפני, אבל יש להקפיד להגיד בפה שמטיל ציציות אלו לשם מצוות ציצית.
ע"ה אלחי כהן ס"ט
הרב מצליח מאזוז

ביאור "שיזבא" שאומרים בקדיש

כפל הענין במילים שונות (עברית וארמית) כמו בקטע על ישראל שהאשכנזים וחלק מהספרדים אומרים "חיי אריכי" ואח"כ בקטע יהא שלמא אומרים "חיים ושבע" כמו כן אומרים וסליחה וכפרה, ושניהם בענין אחד של מחילת העוון,
יש להוסיף שאמנם על הפסוק ואת בתינו הציל תרגם התרגום "וית ביתנא שזיב" ומשמע שענין אחד הם. מכל מקום ראיתי למי שפירש שתרגום המדוייק של המלה שזיב פירושה מלוט.
 
הרב מצליח מאזוז

פתיחת ערוץ יוטיוב עבור שיעור תורה

עדיף לעשות והאטסאפ של אנשי בית הכנסת (כמובן לא כבודו יתעסק בזה אלא מי שבאלו הכי יש לו פלאפון לא כשר) זה יותר נקי וזה יותר אישי ומעודד אותם לפתוח, וגם אתה יכול לעודד אותם לשמוע

הרב מצליח מאזוז
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0