הרב מצליח מאזוז

תלמידו של הגר"מ הלוי זצ"ל, ר"מ בישיבה, ורב קהילה גדולה בראשון לציון.
ערך את הספרים "דמות הכסא" במלאות כ"ה שנים לפטירת מייסד הישיבה, כתב את הלכות קריאת התורה שנדפסו בתיקון קוראים "איש מצליח", ואת הלכות הכשרת כלים לפסח שנדפסו בהגדת הישיבה.
שיחותיו הנפלאות מרתקות ומיוחדות, ונעימת דבריו מרתקת את השומעים.

שיעורי וידאו

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים

לא נמצאו תוצאות
שאל את הרב
שלח שאלה

האם מותר לאשה לעבור בין שני גברים

שמעתי שיש איסור לגבר לעבור בין שני נשים. האם יש איסור גם לאשה לעבור בין שני גברים? ואם כן היאך באוטובוסים של מהדרין באגד (כגון 402) נוהגים שהגברים יושבים מקדימה, הרי יוצא שהנשים עוברות בין שני גברים? ועוד אם כן מה עלי לעשות והרי אינני יכול למנוע מהם לעבור, מאידך איני רוצה גם שיעברו ביני לגבר אחר. האם יש לזה תקנה? שמעתי ממישהו שאפשר ע"י שיחזיק בציציות שלו, האם זה נכון?
מפורש בגמרא שאסור גם לאשה לעבור בין שני גברים (פסחים דף קיא עמוד א) ואם עוברים יאמר את הפסוק: ''לא איש אל ויכזב ובן אדם ויתנחם ההוא אמר ולא יעשה ודבר ולא יקימנה''. (במדבר כג פסוק יט).
הרב מצליח מאזוז

העלמת מס הכנסה לפי דיני התורה

האם מותר להעלים מס לפעמים כמו שרבים עושים האם זה נחשב גזל ציבור כשהציבור עושה זאת בעצמו?
דעת מרן הראשון לציון הגאון הרב עובדיה יוסף (שליט"א) בתשובה בספרו יחוה דעת שאסור להעלים מס ורק תלמידי חכמים אינם צריכים לשלם מס כמבואר בשלחן ערוך, ואין המדינה יכולה לחוקק חוק נגד השלחן ערוך. אבל יש פוסקים הסוברים שמותר להעלים מס וכן דעת הגאון הרב משה לוי זצ"ל שמותר לשלם מס הכנסה אף על פי שחלק מהכסף הולך לדברים שליליים, אבל מותר גם להעלים.
הרב מצליח מאזוז

המקור לביטוי "זה נבלה וזה טרפה"

מהו המקור לביטוי "זה נבלה וזה טרפה"?? ביטוי שנאמר בדרך כלל על שני דברים גרועים, וכל אחד מהם גרוע מסיבה אחרת, כמו נבילה וטרפה שכל אחד מהם גרועים מסיבות אחרות.
עיין במסכת סוטה (דף מח ע"א) גבי זִמְרַת נשים וגברים, שאלה הגמרא: מאי נפקא מינה? וכוונתה הרי שניהם אסורים ומה אכפת לן אם זה פריצות או אש בנעורת (זה נבלה וזה טריפה).
הרב מצליח מאזוז

צורת קשירת הציציות בטלית

1. כמה קשירות צריך לעשות בטלית?
2. והאם צריך לברך לפני?
1. יש בזה מנהגים שונים בין העדות השונות, ומנהג רוב עדות המזרח לעשות ארבעה פרקים כאשר בראשונה 7 קשירות בשניה 8 קשירות בשלישית 11 קשירות וברביעית 13 קשירות, כמו שכתב הרב בן איש חי (פרשת לך לך שנה ראשונה הלכה א').
2. אין לברך לפני, אבל יש להקפיד להגיד בפה שמטיל ציציות אלו לשם מצוות ציצית.
ע"ה אלחי כהן ס"ט
הרב מצליח מאזוז

עליה לבית העלמין באיסרו חג

האזכרה של אבי ז"ל של ה-11 חודשים תחול יום אחרי שמחת תורה שהוא איסרו חג, האם ניתן לעלות לבית העלמין ביום זה? ואם לא מתי?
מותר. בחזון עובדיה ח"ג עמוד ביא הזכיר שבחוה"מ ר"ח חנוכה ופורים אסור. משמע שבאיסרו חג מותר.
הרב מצליח מאזוז

ביאור "שיזבא" שאומרים בקדיש

מה ההבדל בקדיש בים "ושיזבא" ובין "הצלה" שלאחר מכן?
כפל הענין במילים שונות (עברית וארמית) כמו בקטע על ישראל שהאשכנזים וחלק מהספרדים אומרים "חיי אריכי" ואח"כ בקטע יהא שלמא אומרים "חיים ושבע" כמו כן אומרים וסליחה וכפרה, ושניהם בענין אחד של מחילת העוון,
יש להוסיף שאמנם על הפסוק ואת בתינו הציל תרגם התרגום "וית ביתנא שזיב" ומשמע שענין אחד הם. מכל מקום ראיתי למי שפירש שתרגום המדוייק של המלה שזיב פירושה מלוט.
 
הרב מצליח מאזוז
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0