הרב מצליח מאזוז

בגיל 11 החל ללמוד בישיבה, למד אצל מורנו הגאון הרב ינון חורי, וכן למד אצל מורנו הגאון הרב משה לוי במשך כ-5 שנים ונסמך על ידו להוראה. בגיל 18 החל ללמד בישיבה. כיום הוא מבכירי הרבנים בישיבה, ובמשך השנים הכניסו אביו לניהול הרוחני של כלל הישיבה ומוסדותיה ואף טס עימו לחוץ לארץ לאסוף כספים לאחזקת הישיבה. בעל השפעה רבה על תלמידי ובוגרי הישיבה. הרב הוא אחיינו של מרן ראש הישיבה שליט"א ומקורב אליו מאד. פעמים רבות מפנה מרן ראש הישבה שאלות בהלכה לאחיינו. הרב מגיש תכנית הלכתית ברדיו קול ברמה ביום ראשון בצהריים. התוכניות יוצאות לאור על גבי גיליון שבועי "הלכות מעשיות". משמש כרב קהילת "באר מים חיים" בראשון לציון, קהילה המונה מאות אנשים ומוסר שיעורים נוספים במשך השבוע ברחבי העיר. בשנת תשע"ט הקים את בית ההוראה הטלפוני של הישיבה הפועל 24 שעות ביממה בשיתוף ערוץ קול ברמה. מוסר שיעור בקביעות בדף היומי המופץ דרך אתר הישיבה, קבוצות וואטסאפ וקוי תוכן.

שיעורי וידאו (608 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (5 מאמרים)

שו"ת בהלכות כיבוד אב ואם -...

תשובות מרתקות בהלכות כיבוד אב ואם  ♦ שינה בחדר ההורים  ♦ העסקת אבא כפועל... לקריאה

שו"ת בהלכות כיבוד אב ואם -...

המשך מהתשובות המרתקות בהלכות כיבוד אב ואם  ♦ ההורים מבקשים עזרה בזמן השיעור... לקריאה

שאל את הרב (899 שאלות)

האם מותר למכור לגוי במכירת חמץ חמץ ודאי (בעין)

לא כדאי! בהגדה איש מצליח, הבאנו שכך כתב מרן ראש הישיבה שליט''א. ושכן כתב הרב ציץ אליעזר. ובכך מקימיים כפשוטו מצוה הכתובה בתורה תשביתו שאור מבתיכם. ומכירת חמץ של ימינו נתקנה בדורות האחרונים מפני הדוחק. (ועיין בגמרא פסחים דף ע''ב במעשה של יוחנן חקוקאה. ותראה שרבי יהודה הנשיא לא נתן עצה לעשות מכירה של חמץ של דורנו שחוזרים וקונים מהגוי את החמץ אחר הפסח, למרות שמעיקר הדין בוודאי שהיא מותרת).
הרב מצליח מאזוז

תשלום לשדכנית לשם שמים

אין חובה כלל, כיון שעשתה זאת לשם שמים.
הרב מצליח מאזוז

העלמת מס הכנסה לפי דיני התורה

דעת מרן הראשון לציון הגאון הרב עובדיה יוסף (שליט"א) בתשובה בספרו יחוה דעת שאסור להעלים מס ורק תלמידי חכמים אינם צריכים לשלם מס כמבואר בשלחן ערוך, ואין המדינה יכולה לחוקק חוק נגד השלחן ערוך. אבל יש פוסקים הסוברים שמותר להעלים מס וכן דעת הגאון הרב משה לוי זצ"ל שמותר לשלם מס הכנסה אף על פי שחלק מהכסף הולך לדברים שליליים, אבל מותר גם להעלים.
הרב מצליח מאזוז

הניח תפילין בלי לקרוא קריאת שמע

יצא ידי חובתו. (תפילין וקריאת שמע הם שתי מצוות נפרדות - וקריאת פרשיות קדש והיה כי יביאך זו לא חובה אפילו מדרבנן אלא מנהג טוב, שנוהגים בו על פי רבותינו הראשונים).
הרב מצליח מאזוז

לבישת שני בגדים יחד

אסור ללבוש שני בגדים בבת אחת אבל מותר להוריד שני בגדים בבת אחת. עיין בשו''ת יצחק ירנן להגאון רבי יצחק ברדא שליט''א.
הרב מצליח מאזוז

אודות ספר ברכי יוסף למרן החיד"א

בפתח השער של ספרו (מחזיק ברכה או ברכי יוסף) כתב כן. [ובחיים שאל הנ"ל סימן ח'].
הרב מצליח מאזוז

נסיעה לאומן בראש השנה

הראשון לציון הרב עובדיה דיבר נגד וראש הישיבה שליט"א דיבר נגד. והאשכנזים הליטאים כמו הרב קנייבסקי ועוד בכלל נגד מאוד מאוד. ויש דברים רבים שצריכים לידון.
הרב מצליח מאזוז

אחד מברך והשני קורא ההפטרה

1. אם זה שקרא בתורה אינו יודע לקרא ההפטרה, יעלה אדם אחר ויקרא את הברכות ואת ההפטרה (פרי מגדים אשל אברהם סימן רסד אות ג').
2. ואם כבר בירך ברכה ראשונה, העולה לקרוא את ההפטרה אינו צריך לברך ברכה ראשונה ויברך אחר ההפטרה את הברכות האחרונות (עיין כף החיים סימן רפד אות יט).
3. עדיף שהעולה לתורה למפטיר יברך ברכות ההפטרה ויקרא את ההפטרה בלחש ואדם אחר יקרא בקול רם. וכל זה רק בדיעבד (עיין בפרי מגדים שם. ודוק).
הרב מצליח מאזוז
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0