שאל את הרב
print
אא
בהמשך לשאלתי הקודמת 7640 רציתי לשאול דבר נוסף לגבי גיוס בני הישיבות לצה"ל. הרב הזכיר את דברי החזון איש, לפיו צריך להחזיק צבא, אך ישנם מספיק אנשים שילכו ולכן אין לגייס את בחורי הישיבות שעוסקים בלימוד התורה, אבל ראש אכ"א (אגף כח אדם) טוענת אחרת, וכך גם קודמיה בתפקיד, שצה"ל לוקה במחסור חמור של חיילים, ובכלל הוא צבא קטן נגד המוני אויבים ולכן צריך כמה שיותר חיילים. ולכן אני שואל שוב, למה לא לגייס את בחורי הישיבה, שהם בחורים איכותיים שיכולים להרים את כל הרמה של הצבא, ולקדש שם שמים, וכמו שראינו בזמן דוד המלך ע"ה שדווקא תלמידי חכמים היו הולכים להילחם, כמו שנאמר "והיה מחנך קדוש". ואם זאת מצוה, שאינה יכולה להיעשות ע"י אחרים (ואפילו אם נגיד שהצבא הוא הכשר מצוה למלחמת מגן, למרות שאנו נמצאים באיום תמידי, ומלחמת המצוה היא בכל זמן של עזרת ישראל מיד צר, ואין מנוס מלהחזיק בצבא, כמו שאמר הרב, וכך גם מלחמת תקיפה לשם עצירת האיום כמו שראינו בעופרת יצוקה, ולמרות שעל פי המאירי שאין זה אלא כאשר כבר באו הנכרים עלינו, לפי הרמב"ן והרמב"ם כמו שמסביר האור זרוע שהביא משמו לדינא הרמ"א באורח חיים סימן שכ"ט סעיף ו' בהג"ה. שאפילו שלא באו האויבים אלא רק רוצים לבוא דינם כאילו באו). ובכל מקרה, א"כ למה ציבור הירא שמים שחרדים לדבר ה', לא הולך ומקיים את המצוה הזאת ברוב פאר והדר? ומלבד זאת אם יגיע הציבור החרדי – כציבור עם דרישות מסודרות והכנה מתאימה, הצבא יתאים עצמו לצרכיו המלאים, כמו שרואים בפועל בנח"ל החרדי, במחלקות הבייני"ש ובמיוחד בפרויקט שח"ר וכדומה.

הרב אדיר כהן

1. ברור מעל כל ספק שכל אלו שצועקים "שויון בנטל", לא צועקים זאת מחמת מחסור בחיילים, אלא מחמת שנאה לתורה, ואינם יודעים שללא כמות גדולה של לומדי תורה (יותר מכמות החילים), אין כל ערך לצבא. וצריך לדעת שחיל בצבאות ה' (קרי בחור ישיבה), מגן על העם והארץ בהרבה יותר מחיל בצבא. וצריך לדאוג שכנגד כל חיל שהולך לצבא, יהיה בחור או שנים שילכו לישיבה. ועיין בשו"ת אגרות משה חלק ח' (חלק יורה דעה חלק ד' סימן ל"ג). ודו"ק.
2. קודם כל ילכו להכניס לצבא את כל המשתמטים משאר המגזרים בצפון תל אביב ועוד, ואח"כ יבואו לדבר עם הרבנים.
3. כבר "חוק טל" בטל מזמן, ואף על פי כן לא רצו אנשי הצבא לגייס בחורים מהישיבות, ביודעם שאין כל צורך. ואלו שצועקים, זה מחמת שנאה לתורה. וזה ברור ונגלה לכל מי שיש לו עינים לראות ואזניים לשמוע. 4. המצב בנח"ל החרדי רחוק מאוד מהתיאור שאתם מתארים, כמו שיודע כל מי שהלך לשם. 5. במדה ויתוקנו כל הדברים הנ"ל, ועדיין יהיה מחסור ניכר בחיילים (דבר שאינו נכון כלל), יפנו לגדולי הדור עיני העדה, ועל פיהם יקום דבר. אבל ברור מעל כל ספק "שאסור" לבטל את עולם התורה, אשר מחזיק את כל העולם.

שאלת המשך:

1.לכאורה שאומרים חרדים לצבא זה לא כל החרדים אלא בני שמונה עשרה שיצרו לשנה וחצי עמו ההסדר גם כדי להתעתר במצוות זה גם יחזק את הדתיים בצבא ויביא לידי שלום ואחווה בין ע"י וזה באמת יגן על ע"י השלום ואין נזק לאף אחד. 2.על לומדי תורת ה' תורה של חיים ליפעול יותר חזק כי ככול שאתה גדל כך אחריותך גדולה ולא להגיד קודם הוא יתגייס ואז אני במחילה רבה. 3. יש חיל הנקרא נצח יהודה אשר מיוחד לחרדים נקי מאוד מבנות ואנשים ירא שמיים הנה קישורhttps://he.m.wikipedia.org/wiki/נצח_יהודה 4.עלינו לגלות את ה' בכל מקום אשר יש לנו אפשרות ולהעצים אותו כי כל חיינו ועולמנו צריך לקדש אותם ככל אפשרותינו כי אנחנו בעולם של תיקונים וברורים ולא פה המקום להרחיב. 5. חיזקו ואימצו

מערכת האתר

הצבא לא מותאם לאורח חיים דתי(המקפיד על קלה כבחמורה)  ולא מוכן להתאים עצמו לציבור זה ואכמ"ל.
יש תשובה באתר בנושא זה לצפיה לחץ כאן
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0