Menu

הלכות מעשיות

הבאת ספר תורה למקום התפלה עראי לימים נוראים. נקודות חשובות לנשים בענין הנהגות בית הכנסת, בפרט בימים הנוראים. ישיבה על ספסל שמונחים שם ספרים. שינוי בפיסוק על פי המנגינה. חובת ביטוי הח’ במילה “לחלות”. שתייה בפסוקי דזמרה.

לצפייה
189

הסימנים בראש השנה. מנהג נתינת היין הנשאר מההבדלה בכמה מקומות. הבאת גזר במקום דלעת. שאר הסימנים. זמן אכילת הסימנים. בגדים חדשים בראש השנה. כיוון לצאת ידי חובה רק מאמצע התקיעות. חזן ותוקע בתשלום. תקיעה לנשים בברכה. הערות מעשיות לתוקעים בשופר בביתם.

לצפייה
90

פרוזבול על חשבון “עובר ושב” ותכניות חיסכון. מינוס בבנק. פרוזבול לאשה. חיוב צ’יק בשמיטת כספים. שליחות בפרוזבול, ועשייתו עבור אנשים אחרים. צ’קים שמועד הפרעון לאחר ראש השנה. שכר שכיר. נזכר שלא עשה פרוזבול בערב ראש השנה. גבה חובו באיסור בעבר. מספר העדים בפרוזבול.

לצפייה
37

דברי חיזוק לחודש אלול. דברי הספד על חכם שלום הכהן זצוק”ל. תפלין של אשכנזי לספרדי. תפלה בנוסח ובמבטא הישיבה. שמיעת קידוש מאשכנזי. אכילה בחדר האוכל לבחור שלא מן המנין. מפריע לחבריו לישון על ידי קימה מוקדמת. התארגנות בחדר בשעות השינה. קימה על ידי שירים.

לצפייה
65

אכילה בפארק ובחוף הים. ההנהגה הראויה בקברי צדיקים. עליה לציון הצדיק ביום הפטירה. ברכת הים. ברכות ללא לבוש מלא. כיפה וציצית בחוף הים. נטילת ידים בים. ברכה בחדר שיש בו ג’קוזי. בגד ים לאשה. “חוף משפחות”. נצרך להתפנות בדרך. רכיבה לנשים. הנאה מפסלונים בצורות אדם. ברכת הגומל לאחר שיט. הערמה על אתרים ומלונות. אם מותר ליטול מבית מלון אריזות תה וקפה או שמפו. בריכה בשבת. שכירות חדר לשבת.

לצפייה
47

צימר ללא מזוזה. ביקור באתרים מחללי שבת. אתרים מחללי שבת לעומת אתרים עם בעיות של צניעות. מעבר בין שתי נשים. מתי והיכן אומרים תפלת הדרך. להוציא ידי חובה בתפלת הדרך. שכיבה פרקדן. בגדים ואוכל תחת הראש. טיול ג’יפים לנשים עם נהג. ברכת המזון בנסיעה – לנהג ולנוסעים. אופן הגיית פסוק “ואכלת ושבעת וברכת”. קניית פירות וירקות ממקומות שכשרותם אינה ידועה. כיצד ינהג כאשר אין מים לנטילת ידים. תחיבת פתקים בכותל. ברכת הים.

לצפייה
22

כיצד ממעטין בשמחה. גדר משא ומתן ובנין של שמחה. קניית שעון, וילון, עריסה וספרים. בית חתנות לבנו, שיפוצים לצורך הרווחה ולצורך מגורים. ציורים מגבס ועצים והדבקת טפטים. גדר “נטיעה של שמחה”. מלאכות המותרות לגנן וחקלאי. זמן האיסור לעריכת נישואין. חגיגת יום הולדת ונתינת מתנה. מהו בגד מכובס שאסור ללובשו ומהו בגד מגוהץ. בגדי שבת לספרדים בשבוע שחל בו ת”ב. פגישת שידוכים או ראיון עבודה בבגדי שבת. תספורת, לבישת בגד חדש, קניית ותפירת בגדים. גדר דבר האבד שמותר. מנהגי אכילת בשר ויין, הדין במוצאי שבת ובסעודת מצוה. סיום מסכת על מנת להתיר ריקודים ומחולות ואכילת בשר. מנהגי רחיצה – קרים או חמים, פניו ידיו ורגליו או כל גופו, ביום חול ובערב שבת. ברכת שהחיינו על פרי חדש או בגד חדש או פדיון הבן.

לצפייה
26

טעה ואכל, כיצד ינהג בהמשך התענית? זמן סיום התענית. רחיצה ושטיפת הפה. טיפול שינים בתענית כאשר נצרך לרחוץ את הפה. הנחת תפלין במנחה. תענית ביום היארצייט. חתן המתענה, האם יאמר עננו כשהחופה קודם השקיעה. אם חתן יתענה בערב חופתו. אימתי זמן סיום התענית למתפלל תפלת ערבית בפלג המנחה. תענית בערב שבת. תענית יארצייט בערב שבת. הזכרת עננו בשחרית כשמסופק אם ישלים תעניתו. דין מעוברות ומניקות. תענית לבעלי ברית.

לצפייה
49

החילוק בין ט’ באב לשאר תעניות דרבנן. דין נשים מעוברות ומניקות. הדברים שאירעו בי”ז בתמוז. החיוב גם לשוב בתשובה.

מהי שנאת חינם?

לצפייה
28

הגדרת “בונה וסותר” בדבר המחובר לקרקע ובכלים. ביאור גדר איסור “גזירה שמא יתקע” בכלים.

חיבור הגומיות שברגלי הכסא והשלחן וכיו”ב. דין מטה של פרקים. דין כוס של פרקים. פתיחת שלחן בשבת. חיבור רגליות השלחן ומדפים של ספריה ומגירות.

בעיות מצויות בספר תורה. הברגה של שני כלים זה לזה בשבת. חיבור עריסה ועדשות משקפיים בשבת. פתיחת וסגירת פקק בקבוק בשבת. בקבוק “קטשופ” חדש בשבת. שימוש בסטנדר עם הברגה בשבת.

חיזוק לניצול הזמן לתורה.

לצפייה
26
הצג עלונים נוספים
שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0
×
ArabicEnglishFrenchHebrew


 

דילוג לתוכן