שאל את הרב
print
אא
שמענו מהראשון לציון שליט"א סיפור על הרמב"ם: "אמרו עליו שהוא אוכל אצבעות של בני אדם, ולבסוף התברר שזהו ירק, וכן אמרו עליו שאכל בלי שחיטה, ולבסוף התברר שהיה זה בן פקועה שניתר בשחיטת אמו. וחמשים שנה אחרי פטירתו של הרמב"ם לקחו את ספריו והניחו על קברו ושרפו אותם באש. וגם רבינו יונה מגירונדא מתחילה יצא נגד הרמב"ם, ולבסוף חזר בו רבינו יונה, ונסע להשתטח על קברו של הרמב"ם ולבקש את סליחתו, וכן חיבר ספר שערי תשובה לכפר על מה שהתנגד להרמב"ם, שהרי אין יום הכפורים מכפר עד שירצה את חבירו." האם יש מקור לסיפור זה?

הרב יהונתן מאזוז

הסיפור הובא בספר אוצר המעשיות (חלק י"ב) בהוצאת ראובן נענה (ירושלים תשכ"ט) והובא שם (עמוד תרקכ"א) . שם הובא הסיפור על רבנו מאיר, ולא מצאנו כעט סיפור זה על רבנו יונה.

שאלת המשך: המחלוקת שהייתה על הרמב"ם.

הסיפור עם רבינו יונה קראתי אותו בויכוח יחיאל מפריז בהוצאת ראובן מרגליות, בדף ד הערה לא, משמו של הלל מוירונא שחי באותה התקופה והיה משמשו של רבינו יונה ושם יש אריכות ששופכת אור על מה שאירע מצד המעורבים...

רבני בית ההוראה

חזק וברוך.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0