שאל את הרב
print
אא
מהו המקור של הסיפור על משה רבינו ע״ה שהקב״ה מראה לו מראה על זקן, גביר וילד קטן. שהזקן העלוב נגש לשתות מים מן הנחל ונרדם, וילד קטן בא ולוקח ממנו את חבילת המעות, ואח"כ מגיע הגביר על סוס ומדבר איתו קשות ואז הורג אותו... ומשה רבינו ע״ה אינו מבין את הצדק שבמראה, ואז הקב״ה מראה לו את כל האמת מתחילתה ועד סופה, שהזקן הזה היה בליעל וגזל המעות מאביו של הילד הקטן והרגו, ומראה למשה רבינו ע״ה את ההתגלגלות שהכל דין אמת, שהזקן שהרג בסתר ואח״כ נפרעו ממנו כפי הדין, והילד הקטן קיבל את המעות שהיה אמור לרשת מאביו והגביר נענש על מעשיו...
האם המקור בספריו של הרב רבינו יוסף חיים ז״ל? (חיפשתי אך לא מצאתי)

הרב יהונתן מאזוז

ענין הגלגולים הינו אחד מסודות הקבלה, ולא תמצא בדברי חז"ל במשנה, גמרא ומדרש דברים מבוארים בענין זה. הזוהר מזכיר סוד זה בפרשת משפטים כידוע, ואח"כ הראשונים: הרמב"ן ורבינו בחיי מזכירים זאת ברמזים, וכיום דבר זה הוא גלוי ומפורסם לכל, אך אינני חושב שיש סיפור כזה על משה רבינו.
אני קראתי סיפור מעין זה על הבעל שם טוב ששלח את תלמידו לראות מקרה תמוה כזה ביער, ואח"כ כשחזר אליו הסביר לו שזה תשלום לגלגול הקודם. בספרי הרי"ח בנפלאים מעשיך (סימן מ') יש סיפור דומה. ע"ש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0