שאל את הרב
print
אא
מדוע אדם שרוצה להתקרב ללימוד התורה מרגיש כבדות עצומה כשהוא פותח משנה או גמרא והכל כל כך סתום, הרי אומרים שהתורה היא תרופה ליצר הרע, זה מתסכל מאוד שזה לא מושך את הלב ואז חוזרים ליצר הרע?

הרב אליהו מאדאר

אפשר שהסיבה היא משום שהוא עדיין מלא עבירות ולא נטהר מהם, והתורה שהיא קדושה ורוחנית מאד, אי אפשר להתקרב ולהתחבר עם טומאה וזוהמא. ולכן אדם שמכיר עצמו שחטא הרבה והכעיס את הבורא, צריך בתחלה לעשות תשובה שלימה וגמורה על הכל, דהיינו לקיים כל חלקי התשובה שהם חרטה, עזיבת החטא, וידוי וקבלה לעתיד. ואם כחו במתניו לעשות איזה תענית לכפרה, טוב לעשות כן, ואם הם עבירות חמורות יש עליהם תיקונים מחכמי הסוד. אמנם בזה הזמן יש למעט בתעניות וסיגופים, אבל תשובה אמיתית צריכה להעשות. ואח"כ יתפלל לה' יתברך מקירות לבו, ויבכה שה' ברחמיו יכפר עוונותיו ויפתח לבו בתורה, ויאמר כבן לפני אביו, שברצונו להתקרב אליו וללמוד תורה, ולא יתייאש, ואחר זמן מועט, יראה ישועה גדולה בעזרת ה' יתברך. חזק ואמץ, ועשה חיל בתורה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0