שאל את הרב
print
אא
מן המפורסמות הוא שיהודי המזרח וספרד, הן המסורתיים והן הדתיים, נהגו להתלבש בצבעים שונים כגון, לבן או שחור וכו' וכך נהגו רבני יהדות בבל ואחרים במזרח ואני מניח שכך נהגו גם יהודי תוניס. עם בואם של יהודים אלה לארץ ישראל, החלו צאצאיהם של יהודים דתיים אלה לנהוג מנהג יהדות אשכנז וללבוש אך ורק בגדים ומגבעות שחורות וזנחו את מנהג אבותיהם בגולה, מדוע זה נעשה כך, והאם ניתן להחזיר עטרה ליושנה וליהודים אלה יתאפשר להתלבש גם שלא בצבע שחור וגם בתפקידיהם הדתיים הרשמיים?

הרב צמח מאזוז

רבותינו למדונו: "זיל לקרתא זיל בנימוסה" תרגום: לך לעיר ולך במנהגיה, בחו"ל לבשו גם האזרחים לא לבוש אירופאי, וכעת שכמעט גם בכל מדינות ערב ובכל מדינות העולם לובשים לבוש אירופאי גם הרבנים כך - אם תהיה לך השפעה לכל הספרדים בארץ שיחזירו את הלבוש של פעם, גם אנחנו נחליף. ואם באמת יש לך השפעה, תשקיע את השפעתך שהספרדים יתפללו ויקראו בתורה במבטא מקורי, דהיינו לבטא האותיות כמו אבותינו, דהיינו העי"ן, הקו"ף, הטי"ת והתי"ו, הצד"י, החי"ת ועוד, שזה חשוב יותר מהבגדים.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0