שאל את הרב
print
אא

מה ההבדל בין חטף סגול לשוא נע. ראיתי מש"כ הלחם הבכורים מד: (בשער משפטי השוא) שכל החטפים נקראים במהירות, וכתב עוד (בשער אחר) שהשוא נע הוא כחצי סגול, ולכן אני רוצה לדעת מה ההבדל בדיוק. (ואם יש לכם וידיאו באתר על כיצד לבטא את השוא נע, בבקשה לכתוב השם של הוידיאו בתשובתכם. תודה רבה לכם, ויישר כח על כל מה שאתם עושים.

הרב חנוך הכהן

עד כמה שאני יודע – לא ידוע לנו על הבדל בפועל בין חטף סגול לשווא נע. אבל אמור להיות החטף סגול קצת יותר ארוך משוא נע, כי הוא משמש לאותיות גרוניות משא"כ בשווא נע.

שאלת המשך:

"אבל אמור להיות החטף סגול קצת יותר ארוך משוא נע, כי הוא משמש לאותיות גרוניות משא"כ בשווא נע" ע׳ באהל משה (שער השוא סעיף ס', עמוד יב:) כתב וז"ל: "קריאת השוא אף שהיא מטה לתנועה מ"מ היא במהירות היותר אפשרי, והחטפין (אינו) [אינן] כ"כ במהירות כי התנועה שאצלה מחלישה." עכ"ל. הרי דהרב "אהל משה" סובר כמותך, דהחטפים הם קצת ארוכים מהשוא נע.

הרב חנוך הכהן

תודה רבה ויישר כח.

שאלת המשך:

א"כ, שהחטף סגול הוא קצת ארוכה משוא נע, נמצא שיש ארבע מדרגות של מהירות. 1. צירי 2. סגול 3. חטף סגול 4. שוא נע וזה בלתי אפשרי שיש הפרש דק כל כך בין כל אחד ואחד, ואין שום אדם יכול לעשות הבדלים כאלה. אשמח לקבל תשובה מכם, ויישר כח.

הרב חנוך הכהן

אנחנו לא יכולים לדעת מה היה פעם, ויתכן שידעו לעשות הבדלים כאלה.

לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0