שאל את הרב
print
אא

רציתי לשאול לגבי מקום קבורתו של משה רבינו. ראיתי שכתוב בספר בשם "המתענגים בה" על פי מדרש בספר הילקוט הראובני פרשת וזאת הברכה וכן לפי ספר התמונה המיוחס לרבי נחוניה בן הקנה שמשה רבינו גם קבור במערת המכפלה האם הרב מכיר מדרש זה? או מקור לעניין והאם זה נכון ? הרי כפי שידוע לי גם הגמרא, הזוהר, ורבותינו הראשונים כתבו שהוא קבור בחו"ל וכפי הכתוב לא נודע מקום קבורתו איך זה מסתדר ? שנית, באותו ספר "המתענגים בה" נאמר כי דוד המלך היה בבטן של רבקה אימנו עם יעקב ועשו ועשו הרגו ונולדו רק יעקב ועשיו ודוד נולד אחרי כמה דורות לישי האם הרב מכיר מקור לעניין ? אשמח למענה מהיר תודה ואני מבקש אם אפשר לשאול גם מרן רה"י האם הוא מכיר מקור או מדרשים או אסמכתא לדברים אלו ?

הרב יהונתן מאזוז

1. זה מדרש ידוע, ע"פ המובא בספרי (פ' וזאת הברכה עה"פ וימת שם משה) שמחילה יוצאת מקברו של משה למערת המכפלה (עיין בשו"ת רביד הזהב ח"א בקונטרס ניצוצי זהב סי' ט', ובח"ב חא"ח סי' י"א אות י"א).

2. יש לזה מקור בכף הכהן פ' תולדות בשם המקובלים ועוד מקורות שציינתי בתשובה אחרת כאן באתר.

לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0