שאל את הרב
print
אא
1) אני רואה היום שמערכת המשפט החילונית, רואה בחוקים ובמערכת המשפט כולה כמסייעת להביא לידי ביטוי את רצון העם. זאת לעומת התורה שהיא מכווינה התנהגות ולא באה לספק לעם את הרצונות שלהם, אלא מלמדת מהי הדרך שיש לילך בה. לא תמיד הרצונות של העם נכונים ומוצדקים. האם זה נכון לראות את הדברים כך? (אני יודע שהמערכת אינה עובדת על פי הערכים שהיינו רוצים לראות. אני פשוט רוצה לדעת בדיוק איך הוא לא כזה).
בנוסף, הרי אנו רואים הרבה חילוקים בתוך ההלכה לגבי איך המשפט צריך להיות, וממש צורות חשיבה שונות בין פוסקים (לדוגמא רמב"ם ורמב"ן). ואם היום באים אישים גדולים וחשובים, כיצד נדע שהם באים בשם ה' וכיצד נדע ללכת אחריהם. (כמובן שאם הם הולכים נגד התורה אז לא נאפשר זאת). אבל מבחינת חשיבה ותפיסה של המערכת המשפטית כפי שהיא צריכה להיות, כיצד עלינו לנהוג?
2) היום הכלל שעומד מאחורי החוקים הוא שמותר לעשות מה שרוצים כל עוד הוא לא פוגע במישהו אחר. לעניין נישואין של חד מיניים, הטענה היא שהם לא פוגעים בך ואין לך להיכנס לעניינים שאינם שייכים לך כל עוד הוא לא פוגע בך. כיצד נוכל (אם בכלל נרצה ללכת בגישה זו ולענות להם בשפה שלהם) לטעון לפגיעה כזו אם נושא כזה יאושר (חס וחלילה).

מרן ראש הישיבה

1. יש גדולי העם שמקובלים על כל העם. כגון החזון איש, הבן איש חי, הגר"ע יוסף ועוד.
2. מותר לפי זה גם להתאבד אם אינך פוגע באחרים. הרי הנישואין הנ"ל מביאים למחלות איומות ונוראות רחמנא לצלן.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0