שאל את הרב
print
אא
1. שליח ציבור,יכול להיות אלמן, גרוש,או רווק, או רק אדם נשוי, למה אני שואל,הזוהר הקדוש אומר שבני אהרון מתו בגלל שלא היו נישואים והיה אסור להם להקריב קורבן,קורבן זה במקום תפילה, 2. מפסח עד שבועות אנחנו קוראים פרקי אבות,מנהג אבי ז"ל לקרוא פרקי אבות קודם תפילת מנחה של שבת, לאחר מכן "פתח אליהו" קדיש על ישראל ותפילת מנחה, השאלה, אם כך צריך לנהוג או איפשר גם אחרי תפילת מנחה, או לא משנה מתי קוראים

הרב אדיר כהן

1.בימים נוראים כתב הרמא בהג"ה (סימן תקפא סעיף א') לדקדק שיהא נשוי,וגם זה לא מעיקר הדין, רק דקדוק. והמשנה ברורה (ס"ק י"ג) כתב שעדיף בן תורה וירא חטא שאינו נשוי מאשר על איש פשוט נשוי. וזה בימים נוראים, ובשאר השנה לא שמענו מדקדקים בזה. ואדרבא שמענו על הגאון הקדוש איש מצליח זצ"ל שכבר בליל בר המצוה של ילדיו שיחיו הקפיד שהם יעלו להיות חזנים בערבית של אותו הלילה להתרגל במצוות עם כניסתם למצוות. ואף שתפילה היא כנגד הקרבן, מ"מ אינה קרבן ממש. 2. מנהג ישראל לקרא פרקי אבות בין פסח לעצרת, אך מתי בדיוק קוראים לפני מנחה או אחר מנחה אין בזה מנהג, ויכול לשנות לפי הצורך והעניין. ובלבד שיקפיד לקראם ולא שעל ידי השינוי החדש יצתמצם זמנו ולא יספיק.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0