שאל את הרב
print
אא
יש לנו קרובה זקנה שנפטרה כעת וללא ילדים ל"ע. לפי ההלכה הירושה שייכת ליורשי האחיינים שלה. הענין הוא שלא רק שחלק מהם אינו מוכר לנו גם המוכרים אינם מתענינים במה שקורה. אנחנו שגרנו לידה נאלצים לפנות את חפציה כי הדירה היתה שכורה. האם מותר לנו לקחת לעצמנו ולזרוק מה שלא נראה לנו או שצריך כל דבר לשאול את היורשים דבר שאינו שייך ביחס לאלו שאין איתם קשר. בקיצור השאלה מה לעשות עם הכל כי לא שייך להשאיר שם ולא שייך לאתר את כל היורשים וגם המוכרים לא מתענינים. אציין שאין מדובר בסכומים כ"כ גדולים והחפץ היקר ביותר היה מקרר בגודל בינוני. ב)ענין נוסף בזה הוא סכום כסף שנשאר בבנק משהו כמו 30000 ש"ח וזה סיפור להוציא את זה כי צריך עו"ד וכו' והם אומרים חבל להתאמץ הרי כשנחלק בין כולם לא יהיה לכ"א כי אם סכום קטן. האם מותר להוציא הכל לעצמי?

מרן ראש הישיבה

היורשים המוכָּרים יחתמו לכם שהם מוותרים על הכל ותקחו לכם מה ששוה. ותעריכו כל הרכוש, וביום שתכירו את יתר היורשים תודיעו להם וימחלו לכם או יקבלו את החלק המגיע להם.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0