שאל את הרב
print
אא
לגבי התכלת בציצית. שמעתי שהרה''ג ראש הישיבה אומר שיש לשים תכלת של הארגמן כהה קוצים, אך מהצד השני יש שמועה שהרה''ג עובדיה יוסף שליט''א אמר שמי שהולך עם תכלת זה יוהרא. א) האם זה כך, או שאין בעיה ללכת עם תכלת? ב) בהנחה שצריך לשים תכלת, אבי מורי לא הולך עם תכלת, האם יש בעיה שאני כן אלך עם תכלת? ג) לגבי השאלה הראשונה, האם מותר גם בטלית גדול (מצד יוהרא)? ד) לגבי קשירת התכלת, אני יודע שלפי שיטת הרמב"ם צריך חוט אחד, וראיתי רבים קונים תכלת ראב"ד באותו מחיר ומקבלים פי 2 חוט ואז חותכים כל חוט ל-2 (כדי לחסוך כסף) וקושרים תכלת ללבן וככה יש חוט חצי לבן חצי תכלת (סה"כ 7 לבנים ותכלת 1) ואז עושים את הקשירה והחוליות וכו'. האם מותר לקשור ככה או שצריך שהחצי לבן חצי תכלת יהיה מחובר מהמפעל? ואם מותר - האם מותר להדביק בדבק את הקשר כדי שלא יפתח ויהיה חזק?

הרב יעקב כהן

א) לדעת מרן ראש הישיבה שליט"א אין בזה יוהרא. ב) אין בעיה. ג) כנ"ל. ד) מותר לקשור וכמו שכתב המשנה ברורה (סי' י"ב סק"ז) ע"ש. וכן לגבי הדבק נראה שאין חשש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0