שאל את הרב
print
אא

כיסוי ראש לאישה מדאורייתא או דרבנן? כמה לכסות? האם גם הקוקו חייב בכיסוי? אם כן, דאורייתא או דרבנן? בביתה חייבת לכסות את הראש? האם לא מספיק שאישה תלך עם צמה או קוקס? שלא תהיה פרועה.. חייב לכסות? ומה בנוגע לרווקה?

הרב עוזי מיימון

אם פרוע לגמרי משמע בגמ' ובב"י ובב"ח דברשות הרבים זה אסור מן התורה כמבואר באבן העזר (סימן קט"ו ס"ד) ב"י וב"ח שם 

היו חלק מן הנשים שהיו יוצאת בצמה קטנה מאחורי המטפחת, ומותר במקום שנהגו בכך כמבואר בב"י או"ח סימן ע"ה ע"ש

וכיום גם אלא ששמות כובע או מטפחת יש כאלה שנראים להם מעט שיירי שערות מאחור או אצבעיים מקדימה, וכך נהגו היתר כמבואר במהר"ם אלשקר 

וכמובן יותר טוב לכסות את כל הראש ממש כמו שמשמע בזוהר הקדוש וזוכים בזה לבנים ת"ח ובעלה מתברך ואפילו בתוך הבית לבד או עם הבעל לבד. אבל זה חסידות.

ומן הדין אם נמצאת בבית לבד עם בעלה מותרת בגילוי ראש אבל לא לפני זרים (ובזה יש מחלוקת בין הראשונים בבית או בחצר בפני זרים) יעוין ב"ח שם. לפ"ז הקוקו צריך להיות מכוסה- כחל זה בנשואה 

רווקה מותרת ללכת בגילוי הראש, אבל אם השער ארוך - מדרכי הצניעות לאוסופו בגומי וכדומה . (ובשעת ברכה צריך לכסות כמבואר ביחו"ד למרן הגר"ע זצ"ל) בתונס נהגו גם הרווקות מגיל מסויים ואולי בעוד מדינות אבל זה לא חובה.

לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0