שאל את הרב
print
אא
אני הייתי תלמיד ישיבה במשך 5 שנים, ובגלל הזדמנות טובה, עזבתי את הכולל והתחלתי לעבוד בתורת הוראה בבית הספר, והפעלת פעילויות. אני צעיר (בן 23). אני לומד לסמיכה לרבנות (חופה וקידושין) עבור 2 שעות וחצי כל יום אחר צהריים. יש לי שעה בבוקר, ו2 שעות בלילה כדי ללמוד. מה הרב חושב שכדאי לי ללמוד?

הרב אליהו מאדאר

יש ללמוד כחצי שעה מוסר ביום, ואם אפשר שיהיה בבוקר, עדיף. ונכון ללמוד דף יומי בכל יום, כדי שתעבור ותלמד כל התלמוד, ותדע מושגים רבים בגמרא, ויעזור לך גם בלימוד ההוראה בבית הספר. וצריך שתלמד גם הלכה, כי עיקר קביעות עתים לתורה צריכה להיות בלימוד ההלכה, כמו שכתבו האחרונים.
אמנם איני יודע מה רמתך, ולאיזה לימוד אתה נמשך, גמרא או הלכה, ואיך אתה לומד, בעיון או בבקיאות, אוהב לפתוח ספרים או לא וכיוצא. לכן לא אוכל לייעץ לך באופן פרטי ממש, רק באופן כללי, הלימוד שאתה נמשך אליו, בו תשקיע יותר, אמנם חייב ללמוד הלכות הנצרכות למעשה, לבית יהודי.
כמו כן כנודע שיש ללמוד איך ללמד תלמידים, כי הוא מקצוע גדול וחשוב ונצרך מאוד, ובפרט בדורנו, ובודאי שאתה עושה כן. עלה והצלח בס"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0