שאל את הרב
print
אא
לפני כמה שנים ביקרתי במפעל לייצור בתי תפילין, ושם המליצו, כי לאחר שאדם חולץ תפילין עליו להשאירם לכמה דקות בתוך הקופסא שלהם כשהיא פתוחה, על מנת שלא להכניסם חמים מחום הגוף. וכך אני נוהג שנים רבות.
אמנם אני מניחם כשהם בקופסא שלהם כשהיא פתוחה, אך בתי התפילין נמצאים הפוכים, ואמרו לי אנשים שיש בזה איסור. אמנם אני עושה זאת מפאת כבוד התפילין כדי שיישמרו. האם אני נוהג נכון?

הרב אדיר כהן

הרב בן איש חי (שנה א' סוף פרשת חיי שרה) הזהיר על כך שלא יניח הקציצה בהיפוך. ע"ש. אולם היכן שהדבר לצורך התפלין מסתבר שאין בזה איסור, אלא שהוא דוקא אם זה לצורך ואין דרך אחרת. וכאן כמדומה שאין זה כל כך לצורך, וזה חשש רחוק שיתקלקלו התפלין מחמת זה. וגם שלכאורה יש דרך אחרת, על ידי שיניחם מחוץ לקופסא רגעים אחדים (כשמשגיח עליהם שלא יפלו) בלי להופכם ורק אח"כ יכניסם, או שיכניסם לקופסא ורק לא יכניסם לשקית של התפלין מיד, והקופסא מחוררת למטה ונכנס לשם אויר ומתקררים. ובפרט שאם הופכם נראה לנמצאים שם כזלזול (וכמו שהעירוהו על כך הרואים).
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0