שאל את הרב
print
אא
מר אבי אומר שמנהג ג'רבא לא לאכול בשר גם בשבת הנוכחית. כלומר מר"ח אב עד אחרי הצום כולל השבת שבינם. אני יודע שהרב עובדיה אומר אחרת. האם זה שיבוש או חוסר הבנה או שיש מנהג כזה. התרשמתי מאבא שבג'רבא היו כואבים ובוכים על החורבן הרבה ואולי מזה זה נובע.

הרב רחמים מאזוז

זה נכון שהרבה נוהגים בג'רבה שלא לאכול בשר בשבת זו. אבל רבם של כל חכמי ג'רבא רבנו משה כלפון הכהן זצ''ל כתב, על זה בספרו שואל ונשאל (חלק א' סימן ל''ה) שזה מנהג טעות וצריך לבטל מנהגם, ובמקום אחר (שואל ונשאל חלק ד' סימן מ''ב) כתב שיותר טוב לעשות התרה. ואני שמעתי שבג'רבא לא היה מצוי כ''כ לקנות בשר לשבת, ולפעמים עושים סעודת שבת בדגים, ולכן אומרים שזה לא ניכר שזה בגלל ט' באב , ולכן סומכים על זה, אבל בזמננו בודאי שלא כדאי להמשיך במנהג זה. יש הרבה דברים שבהם נוהגים להתאבל ולכאוב על החורבן כמו בתספורת אצלנו מ-17 בתמוז . ואכילת בשר ויין מראש חדש. ועוד ועוד. השם יזכנו לראות בבנין בית מקדשנו ותפארתנו ובביאת משיח צדקנו במהרה ממש אמן.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0