שאל את הרב
print
אא
א'. מתי עושים את הבדיקה של הפרישה סמוך לווסת של עונת יום, בסוף העונה בלילה או לפני השקיעה?
ב'. חתן, מתי מתחיל את החשש של פרישה סמוך לווסת, מכיון שהאשה לוקחת כדורים לפני ואחרי החתונה, אז מתי צריך לחשוש?

הרב אברהם חדאד

1. עיקר הבדיקה תהיה קרוב לסוף העונה. וטוב שתהיה הבדיקה בתחילת העונה וגם בסופה (טהרת הבית חלק א' פרק ג' סעיף ב'). ותחילת העונה היינו מיד כשתקום בבוקר ואין צריכה להשכים בעלות השחר בשביל זה.
2. כל כדור יש לו השפעה על מספר ימים, ולפי זה תחוש. כלומר שאם אחרי הפסקת נטילת הכדור אמורה לראות בתוך 48 שעות, חוששת לזמן הזה ואח"כ אינה חוששת. ואם יתכן שתראה בתוך ארבעה ימים מהפסקת נטילת הכדור חוששת להם (אבני שוהם סימן קפ"ט סעיף כ"ג אות ד', ואמרות טהורות סימן כ"ד). ואח"כ חוששת לעונה בנונית משעה שתראה. כלומר שאם הפסיקה בראש חודש ליטול כדורים וראתה ב-ו' לחודש, חוששת שלשים יום אחרי.
ואם היה לה קודם שנטלה כדורים וסת קבוע, מלבד שחוששת להנ"ל חוששת גם לוסתה הקבוע. למשל אם היה לה וסת להפלגת עשרים יום ונטלה כדורים והפסיקה, חוששת לאחר נטילת הכדורים כמה זמן שהם משפיעים וכנ"ל, ואם אח"כ ראתה, חוששת להפלגת כ' יום מראייתה (ובמקרה זה אין צריך לחוש לעונה בינונית רק לוסתה).
ואם היה לה וסת החודש קודם נטילת הכדורים, למשל שהיתה רגילה לראות בה' בחודש, לאחר שפסקה ליטול הכדורים חוששת גם לה' בחודש. ואם תראה בתאריך אחר, כגון שתראה ל-יו"ד בחודש, חוששת רק ל-ה' בחודש. (אמרות טהרות שם).
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0