שאל את הרב
print
אא
יש מחלוקת על בעל הסולם ע"ה ראיתי איפשהו באינטרנט שמרן פאר הדור הרב עובדיה יוסף שליט"א אסר על לימוד פירוש הסולם לזוהר . וכן אחד מגדולי הרבנים האשכנזים בדורינו . עכשיו אני לא בטוח שזה באמת דעתם , או שפעם היתה דעתם כך וכיום הם לא חולקים על בעל הסולם . מה שתגיד לי אקיים , כתבי בעל הסולם כשרים ? תודה , ואני אשמח לקבל ממך ברכה כלשהי כרצונך הטוב .

הרב רזיאל כהן

ידוע לי שיש שאינם ממליצים על לימוד פירוש הסולם, עקב היותו ''עצמאי'', ובכמה מקומות סולל דרך לעצמו ומתעלם ממפרשי הזוהר הקדמונים. אבל לא פסלוהו עד כדי הטלת חרם על כתביו ח''ו. על האיסור שהטיל מרן הרב עובדיה יוסף שליט''א, לא שמעתי, וגם אין זו דרכו של מרן שליט''א. לבי אומר לי שנתחלף לשואל הנכבד בין ספרי בעל הסולם זצ''ל, לבין ספרי חתנו (מר ברג) ששנה ופירש. ויש שהורו לגנוז אף את ספרי הסולם שהדפיס החתן הסורר ההוא. בנוגע לעצן השאלה: בעיני ראיתי את מרן ראש הישיבה מעיין בפירוש הסולם, והורה אף להזכיר את דבריו בענין מסוים. בכל אופן, ידוע מה שהזהירו שאין ללמוד או ללמד קבלה אלא אך ורק למי שיראתו קודמת לחכמתו, שמילא כריסו בש''ס ופוסקים.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0