שאל את הרב
print
אא
1.האם אני רשאי לנהוג בהלכות שבת כפי הרב "מנוחת אהבה" ולעיתים כשקשה בדבר מסוים להקל על סמך פסיקות ה"ילקוט יוסף"? כמובן לא בצורה מכוונת לעשות הקלות וכו'? 2.הפסקים של הרבנים לגבי צריבות/הורדות מהאינטרנט לא ברורות- האם לפי הרב דב ליאור אני יכול לצרוב דיסק עם שירים של זמר? וכל שכן אם הוא נפטר לא?ולמה יש לאסור אם כל זמר יודע ואפילו שמח בכך שמושמעים שיריו באינטרנט עם כמות צפיות הולכת וגדלה באתר YOUTUBE למשל? הרי ככה היום הם מתפרסמים ורוב רווחיהםפ סוף-סוף מהופעות ולא מדיסקים שפעם היו הכנסה רצינית(כי מי קונה היום ובטח כבר לא מצפים להכנסה מכך!).. והאם כשאדם יעלה לשמים יתבעו אותו-שהרי סמך על הרב דב ליאור?אין בעיה ש-2 פוסקים הקלו ו-20 החמירו שגם דעתם תתבטל? 3.הבנתי שיש דעה שאומרת שמותר לעשוק את קופת המדינה לכספים לתורה שהרי מצילים את הכספים הללו וכו'? ואני כפי שכתבתי בעבר נפצעתי באצבע ודיווחתי לרופאה תוך כדי ש"עיגלתי" את הדבר שאני לא עובד כרגע בגלל הפציעה באצבע ביד-וכך ניתנות חופשות מחלה כשבאמת עבדתי ונגיד שבאמת זהו גזל(כי אולי בכל זאת מגיע פיצויים בסופו של דבר מהמדינה אם אתבע את המעביד שנגרם לי צער וכו'..) - אך האם יש בעיה לבן תורה לתבוע את המדינה בצורה כזאתי ולהרוויח כסף ולהתשמש עם כסף זה לצורכי מצווה בלבד?הוצאותץ שבת/תפילין/תרומות/כיסוי חובות וכו'? -הרי גם המדינה עושקת- פעמים רבות בצורה שאסורה על פי ההלכה בנוסף לחילולי שבת וכו'? האם לפי הדעה הזאתי זה עדיין יהיה אסור?? 4.הרבה פעמים אני לוקח דברים מאבי ללא רשות כי אני אומר שכל אבא ניזוק על ידי בנו ומוחל בדיעבד ובסופו של דבר נוח לו שבנו יהנה ממנו כמו: אני לוקח גרביים כשאין לי והכל בכביסה ממנו והרבה פעמים שאמרתי לו נתן יל בעצמו רק לא נוח לי לשמוע צעקות שאיך אין גרביים,או שרשמתי המון במכולת וסוף החוןדש התעצבנן איך שוב עשיתי ול חשבון ואם הייתי שואל לפני לא היה נותן לי לקחת המון שטויות...

הרב מצליח מאזוז

א) אפשר. ב) תשאל את הזמר, אם מסכים, טוב, ואם לא מסכים, אסור. ואפשר לבדוק גם אם כתוב על הדיסק כל הזכויות שמורות. ג) זו מצוה הבאה בעבירה. ד) לא תגנובו על מנת למיקט, לא תגנובו על מנת לשלם תשלומי כפל (בבא מציעא דף ס"א ע"ב).
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0