שאל את הרב
print
אא
1)קראתי באתר תשובה של הרב מאדאר שאמר מה לכוין שאוכלים זיתים בשם הכף החיים לא הבנתי איך מכוונים את זה אל אלהים.. מכוונים את זה אותו אות או שמילה בפנה עצמה?והיה לזה המשך פצמך מה הפירוש של הדבר הזה? 2)יש בחור אחד שאמר שהוא לא רוצה ללמוד מסכת בבא בתרא בבא קמא וכ'ו.. הוא טוען שעדיף ללמוד מסכת ביצה תענית מגילה שבת וכו ואז ללמוד טור בית יוסף אורח חיים כי הוא אומר שהוא לא רוצה ללמוד חושן משפט אלא להתרכז יותר באורח חיים רציתי לדעת אם זו השקפה נכונה?

הרב מצליח מאזוז

א) בשעה שאוכלים את הזית יכוין (כלומר יחשוב) זית גימטריא 417, וזה גימטריא של שלשת שמות הקודש: אל (וצ) אלהים (86) מצפץ (הוא חילוף שם הוי"ה ברוך הוא בחילוף א"ת ב"ש) ומספרו (300), סה"כ בגימטריא 417. ב) כל התורה חביבה ומתוקה, ובכל זאת אמרו במסכת ע"ז (דף י"ט) על לוי ורבי שמעון בר רבי שהיו לומדים מקרא לפני רבי יהודה הנשיא, סיימו ספר והיו צריכים להתחיל בספר חדש, לוי בקש שילמדו משלי ורבי שמעון בר רבי ביקש שילמדו תהלים, לבסוף החליטו על תהלים, כשהגיעו לפסוק כי אם בתורת ה' חפצו, ביאר רבי יהודה הנשיא את הפסוק ואמר אין אדם לומד תורה אלא במקום שלבו חפץ, אמר לוי רבי כאן נתת לי רשות לעמוד (כלומר להפסיק ללמוד בשיעור זה, כיון שחפץ ללמוד במשלי ולא תהלים).
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0