שאל את הרב
print
אא
לא הבנתי תשובת הרב על מה ששאל השואל איך אפשר לסמוך על דעת המפקדים וענה הרב שדומה לרופא ומפני שזה אומנתו מותר לסמוך ובמחילה לא הבנתי מה הדמיון הרי לרופא אין אינטרס שהלקוח ימות ח"ו אלא כל כוונתו לעשות עבודתו ולא עוד אלא שלבית החולים שווה להחזיק חולים חיים שהם מקבלים כסף על כך ומשא"כ בצבא ששם חלק ממטרות הפקדים וביחוד ראשיהם ראשי המדינה הם כבוד ותהילה וגם פולטיקה.לא פעם שמענו שהרמטכ"ל מאשים את רה"מ שיצא למלחמה רק בגלל בחירות..ואין צורך להאריך בסיפורים ובמעשים. ועוד שהרי בצבא אדם מכניס עצמו לסכנה על סמך אדם לא יר"ש וכו' משא"כ שהוא חולה הוא כבר בסכנה רק מבקש מהרופא שיעזור לו ובין כך הוא בסכנה.. וחוץ מזה יש גם ענינים רוחניים שסומכים לכאו' על המפקדים וביחוד חילולי שבת וכדו' ולמה שאדם יכניס עצמו לסכנה רוחנית על סמך אדם לא יר"ש.ואע"פ שאין ראיה ממקרה אחד אך ידוע לי לפחות על מקרה אחד שבו הכניסו חיילים בשבת לבדיקה שגרתית שלא כרוכה בפיקו"נ בשבת..ואין בקשתנו שיהא סנהדרין אלא לפחות גדול ישראל (אמיתי) שיחליט כל החלטה (גורלית) בצבא.[וכדוגמת מבצע אנטבה..]

הרב אדיר כהן

גם עתה לפי המצב (שעוד לא זכינו להגיע לדרגת דורו של חזקיה) בלי צבא מבחינה טבעית הרי זה פיקוח נפש, וכמו שאמר החזון איש בזמנו לראש הממשלה הראשון שלפי המציאות כיום בהכרח צריך צבא, והלואי שבכל דבר והחלטה יתיעצו עם גדולי תורה. 
ואינטרסים תמיד יש (גם ברופאים) אבל מסתמא כל שלא נדע בודאי להיפך עלינו לשמוע למומחים בנושא, עד שנזכה במהרה בימנו לגאולה השלמה אמן.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0