שאל את הרב
print
אא
רווק שגר אצל הוריו ובתוך ימי חנוכה הוריו נוסעים והוא נשאר לבד בבית, האם ידליק נרות של חנוכה בביתו (שהיא בית הוריו) בברכה ? כמובן הנרות נמצאות בבית ולא כלפי רשות הרבים ואי אפשר לו להניח הנרות בחוץ.

הרב רזיאל כהן

אם הוריו שוכרים דירה (או חדר במלון) ומדליקים שם בפני עצמם הרי הוא יוצא בהדלקתם ואינו צריך להדליק בבית בפני עצמו (אם ירצה ידליק בלי ברכה) אבל צריך לראות את נרות החנוכה (בבית הכנסת או אצל השכנים) אולם אם ההורים עצמם איינם מדליקים במקום האירוח אלא משתתפים שם בפרוטה עם בעל הבית - צריך בנם להדליק בבית בברכה  עייין למרן ראש הישיבה שליט"א באור תורה כסליו תשמ"ה סימן כ"ד, ובספר יומי דחנוכה חלק א'פרק א' סעיף ב') 

שאלת המשך:

ואם הילד בישיבה וההורים במלון אין מי שידליק בבית האם אותו דין לילד שבישיבה? ובכלל שאלה אם הם שוכרים דירה איך הילד יצא ידי חובה הרי זה לא בית שלהם שעובדא שאם הם רוצים לצרף ילד הם צריכים לשלם על זה שהרי באופן אישי הבן אדם לא עשוי לגור שם אשמח לביאור 

הרב רזיאל כהן

במקרה שההורים מדליקים במלון, גם הילד שבישבה נפטר בהדלקתם.
בית או חדר שכור נחשב כמו בית שלהם לענין זה. אע"פ שהנהלת המלון מקפידה על כל אורח נוסף ששוהה בחדר, סוף סוף כעת ההורים שילמו על החדר וזכו בו והילד סמוך על שולחנם 
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0