Menu

מעמד נשגב: קווי מתאר להילולא הגדולה

כ׳ בטבת ה׳תשפ״ג – כ׳ בטבת ה׳תשפ״ג – ינואר 13, 2023
print
אא

כמדי שנה התאספו רבבות אלפי עמך בית ישראל להילולת הענק שעל ידי מוסדות הישיבה • באירוע הסוחף השתתפו רבנים ואישי ציבור מפורסמים כאשר המשתתפים הרבים התענגו על מטעמי שף ונהנו ממוזיקה מרוממת ומרגשת • הגרלות ענק נערכו במקום • כל הפרטים

 

תכונה רבה נרשמה ביום ג’ באולם הגדול במזרח התיכון – מרכז הירידים – גני התערוכה. כאשר החל משעות הערב המוקדמות החלו לזרום לאולם אלפי איש אשר תמכו במפעל התורה של מוסדות הישיבה וזכו להיות שותפים להילולת הענק לזכרו של מרן מייסד הישיבה אביר הרועים רבנו מצליח מאזוז זיע”א, הנערכת כמדי שנה ברוב פאר והדר.

האירוע נפתח בחלוקת תעודות כבוד מיוחדות מאת מורנו הגאון הרב צמח לבחירי הבחורים בישיבה, הבחורים סיימו את הש”ס בשנות לימודיהם בישיבה, נבחנו עליו ע”י צוות תלמידי חכמים מיוחד שהישיבה העמידה לצורך כך.

בהמשך המעמד נשאו דברים גדולי ומאורי האומה מרן ראש הישיבה שליט”א שדיבר בשבח הישיבה ותלמידיה ואף התפלל לרפואתם של שני בחורים חולים מהישיבה. בדבריו ניכרו הדאגה והאכפתיות כלפי כל תלמיד ותלמיד. כמו כן התפלל ודיבר בשבח הגר”ש בעדני זצוק”ל טרם נודע דבר פטירתו בבוקר שלמחרת.

מחיאות כפיים סוערות נשמעו באולם עת נשא דברים מרן הראשון לציון שליט”א וציין כי “ישיבת כסא רחמים והעומד בראשה, מאירים באור גדול את העולם, אור מופלא אור הצדיקים”.

במת האירוע כללה גלריית רבנים מכובדת עם רבני ערים ומושבים דיינים ראשי ישיבות ורבני קהילות, וכן השר לשעבר ר’ אלי ישי, יו”ר ועדת הכספים ר’ משה גפני, השר אלי כהן, ראש העיר אלעד ר’ ישראל פרוש ושרים חברי כנסת, ראשי ערים, ראשי מועצה ורבים מהעשייה הציבורית.

שר החוץ הנכנס אלי כהן אמר מעל הבמה הגדולה “מחמם את הלב לראות את המוסדות של מרן הרב מאזוז. לראות איך מדן ואילת הגיעו לכבד ביום ההילולא. בשם ה’ נעשה והצליח”  וכן שר התקשורת שלמה קרעי שדיבר על התקשורת המגויסת וקישר את ההילולא לאקטואליה העכשווית ולממשלה הנכנסת והזכיר כי זו ממשלה של אור ושל הוקרה לתורה והפטיר לסיום “כן ירבו מוקירי תורה כמו שכאן”.

על החלק האומנותי הופקדו הזמר בני ברדה ואיציק אשל בליווי התזמורת האנדלוסית אשדוד, ששימחו את המשתתפים עם מוזיקה סוחפת ומרוממת לבבות, ובשלב מסוים עלתה לבמה מקהלת פרחי איש מצליח אשר ריגשו את הקהל בשירים לכבודה של תורה.

בהגרלות הגדולות שנערכו באולם הוכרז הזוכה המאושר ברבע מיליון ש”ח וכן הוכרזו עשרות זוכים בתכשיטי זהב יוקרתיים.

 

הנוכחים במקום זכו לחוויה רוחנית עוצמתית ומעצימה וכן להיות שותפים למפעל התורה הענף של מוסדות כסא רחמים ולקדש שם שמים ברבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0
×
ArabicEnglishFrenchHebrew
דילוג לתוכן