השיעור הבא: כך מקבלים את בחורי הישיבה בתחילת השנה - שיחת חיזוק מיוחדת

close
error print mp4file_downloadfile_download
אא

הלכות ראש השנה


בן  איש חי  הלכות ראש השנה | ר' בונים מפשיסחא -אנא עשה את ה'רֵבֶּה' אילם לחמש דקות | החורבן שהמיט ה'אליאנס' על יהדות תוניסיה | מי שלומד תורה תמיד יהיה לו טעם בחיים | כעס זה מוות | הורים שמתווכחים על יד ילדיהם הורסים את הבית שלהם.

 השם ריבה, אשישי ענבים, חלם את המלך עולה בסולם של אלף שלבים והמלך נמצא במדרגה חמש מאות, אין לו ראש כבש יקח ראש גד, מנהג הספרדים לאכול כבש בפסח ובראש השנה, לא צריך להשתגע רק ראש כבש, דג בראש השנה בתונס אכלו, יש אוכלים שום אבל הנכון לא כי זה חריף, מלחו בשר בסוכר אפי' בדיעבד אסור, קוקה קולה טעם החיים, 70 שנה של גלות בבל השכיחו להם את התורה,  האליאנס עשה בהתחלה כל היום תורה ושעה אחת צרפתית בסוף זה התהפך, בר"ה לא לבכות בכונה תחילה, יהודי שהיה בוכה בפיוטי ראש השנה, הפוגרום בקישנוב, טבילה 150 פעם ע"י הוצאה והכנסה של האצבע מהמים, שמירה על שלום הבית ביחוד בר"ה, , פתגמי הגמרא, דרכו היחודית של בעל 'ערך השלחן' בעשיית משפט, אשריו מי ששומע ואדיש אז ילכו כל הרעות שלו, פי' אדיש לא אכפת לו משום דבר, הרופא אמר לו אתה קרוב להתקף לב בגלל הכעס, סבלונותו הגדולה של  ר' יצחק כדורי זצ"ל, .אשרי אדם שיכול לעבוד על הדבר הזה.

לעוד וידאו ממרן ראש הישיבה

מרן ראש הישיבה

3.5K
2.1K
46

הנבחרים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0