מרן שליט"א: "להוסיף אבינו מלכנו בכל שני וחמישי"

12:15 12-03-2020 | ט"ז אדר התש"פ

בעבקבות התפשטות של נגיף הקורונה גם בא"י מרן קורא לציבור להוסיף אמירת "אבינו מלכנו" בכל שני וחמישי . הפרטים המלאים בפנים

print
אא

"מנע מגפה מנחלתך"

לאור התפשטות נגיף הקורונה בעולם בכלל והגעתו לישראל בעוונותינו, הורה מרן שליט"א בשבוע האחרון לומר בתענית אסתר התחינות המתחילות ב"אבינו מלכנו" שנוהגים לאומרם בעיקר בעשרת ימי תשובה לאחר חזרת השליח ציבור. תחינות אלו ידועות כבוקעות שערי שמים, כמו שאמרו בגמרא שהתפללו ולא נענו עד שבא רבי עקיבא ואמר אבינו מלכנו רחם עלינו וכו' ומיד נענה.

בין התחינות של אבינו מלכנו, אומרים: מנע מגפה מנחלתך. ומכאן יצאה הוראה לומר תחינות אלו. הרב אף ציין, שיש להוסיף "ומכל עולמך", כי צריך שאדם יהיה איכפת לו מכל העולם וגם מהגוים, כמו שאמרו במשנה שחביב אדם שנברא בצלם אלקים, וזה מדובר על כל אדם. כמו כן ציין לדברי הגמרא שאמרה שהמלאכים ביקשו לומר שירה כשהמצרים טבעו בים, ואמר להם הקב"ה: מעשי ידי טובעים בים, ואתם אומרים שירה, ואף שהמצרים הרעו מאד לישראל.

לאור עליית מקרי הקורונה בישראל, הודיע מרן היום (רביעי. פורים שושן) כי יש להמשיך לקרוא "אבינו מלכנו" בתפילת שחרית בכל שני וחמישי. הרב הדגיש שיש לומר זאת רק בשני וחמישי, וטעמו ונימוקו עמו, שאם יאמרו זאת בכל יום, זה יהפוך להרגל, ואז התפילה לא תיאמר כראוי מכל הלב.

במאמר המוסגר יש לציין, שהרב דואג מאד לחולים ולמבודדים, ואף ערך בליל פורים (לפני ערבית) תיקון למגפת הקורונה. התיקון כלל אמירת פסוקים מהתורה על עצירת המגפה בידי אהרן על ידי הקטורת, אמירת פיטום הקטורת, ותפילה מיוחדת שחיבר הרב שליט"א לכך.

כמו כן, הרב מעורר את הקהל מפעם לפעם להתפלל על כך שיסיר ה' את הנגיף מעל כל העולם, ומעל עמו ישראל, ויאמר ה' די לצרותינו, אמן.

 

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0