מרן שליט"א בשיעורו השבועי בהתבטאות חריפה על סאגת הרב קוק בטבריא

20:22 02-11-2019 | ד' חשון התש"פ

מרן שליט"א הקדיש זמן רב בשיעורו השבועי על ענין הפעולות הנעשות ברחבי הארץ כנגד השבת, ובדבריו התבטא בחריפות על ענין עזיבתו של הגה"צ הרב קוק שליט"א את העיר טבריא

print
אא

מרן שליט"א בשיעורו השבועי פנה לקהל השומעים לבא לעזרת ה' בגיבורים לסייע לארגון "אילת השחר" הפועל בכל הכח כדי להכניס ספרי תורה לקיבוצים. בדבריו התבטא מרן שליט"א בחריפות גדולה על ענין חילולי השבת בכל מיני ערים בארץ, "וטבריא עולה על כולם" אמר מרן "ראש העיר שם נלחם בגאון הרב קוק, ועכשיו הרב קוק רוצה לעזוב את טבריא, אבל הוא צריך לדעת שבסוף הוא יעזוב את טבריא ויצא ממנה והגאון הרב קוק יישאר בה וירביץ בה תורה, כי טבריא היא עיר השייכת לתורה והיא נוסדה על ידי התנאים קדושי עליון"... בהמשך דבריו הזכיר מרן את תביעותיו השונות של ראש העיר לבג"ץ ואמר כי לא יעזרו לו אלף בגצי"ם למיניהם ובסוף תמיד התורה מנצחת.

"מי שהולך נגד העם שלו ונגד התורה שלו הוא אדם טיפש אדם שאין לו תרבות אין לו הבנה ואין לו כלום, אפילו פוטין בארצו מבין ומכבד את דיני התורה ובארצנו לא?! לא יהיה כדבר הזה!" 

מרן סיים את דבריו באנחת כאב על מצב זה השורר בארץ, ויה"ר שעוד נשמע בשורות טובות ותתגדל התורה מעלה מעלה.   

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0