קרן הצדקה "שותפים" מיסודו של מרן ראש הישיבה שליט"א

23:00 30-07-2019 | כ"ז תמוז התשע"ט

מרן שליט"א יחד עם רבני הישיבה ובוגריה מייסדים קופת צדקה וקרן מענקים בקנה מדה ענקי, וכולנו 'שותפים' בה.

print
אא

באירוע מרכזי בהשתתפות אלפים שהתקיים ביום שני האחרון במלון סיטי טאואר ברמת גן, הושקה קרן הצדקה "שותפים" בנשיאות מרן ראש הישיבה שליט"א. במהלך האירוע נטלו על עצמם אלפים מתלמידי הישיבה ובוגריה יעדים כספיים, לקראת ימי המגבית הגדולים שיתקיימו בע"ה בימים שלישי ורביעי, ה'-ו' במנחם-אב.

הקרן הוקמה לאחר שנים שמרן ראש הישיבה מטפל במקרים קשים שמתגלגלים לפתחו, כאשר הוא עושה מאמץ עצום על מנת לסייע לכל יהודי הפונה אליו, והדאגה למשפחות האומללות טורדת את מנוחתו. כעת, אחרי שנים של עזרה שנעשתה באופן מקומי, החליט מרן ראש הישיבה למסד את הסיוע ולהרחיב את הפעילות על ידי הקמת קרן הצדקה "שותפים" שתסייע למשפחות נזקקות.

במשא קודשו בכנס המיוחד אמר מרן ראש הישיבה לציבור הנרגש שהוא חי בנס, ותלה זאת בזכות החסד. מרן ראש הישיבה הבטיח מפורשות, כי מי שיעזור לקרן הצדקה, יקבל חזרה בכפל כפליים. כידוע שברכותיו של מרן שליט"א אינן שבות ריקם, ולאורך השנים כל מי שהתברך על ידיו ראה במוחש כי ברכותיו מתקיימות אחת לאחת.

דברים אלו מצטרפים לברכה הנדירה בכתב יד קודשו של מרן ראש הישיבה אודות החשיבות הגדולה של התמיכה בעמלי תורה. "מי שתומך באברכים הלומדים תורה מתוך עוני ודוחק" כתב מרן ראש הישיבה במכתבו, "הקב"ה יברך אותו בכפלי כפליים, ולא ידע מחסור וצער כל ימיו".

מורנו הגאון הרב צמח מאזוז שליט"א מנהלה הרוחני של הישיבה, פתח את הכנס בדברי תורה ודיבר בהרחבה על חשיבות הערבות ההדדית, ועל חשיבותה העצומה של מצות הצדקה. הרב הזכיר את מאמציו של מרן ראש הישיבה למען הקופה והדגיש בדבריו את העובדה שמי שמסייע ליהודי אחר לעולם אינו מפסיד מכך.

במהלך הכנס דיברו גם ראשי המוסדות, שמכירים מקרוב את המצוקות הרבות, והתגייסו לקריאת מרן ראש הישיבה להקמת קרן הצדקה. הרב ברק רייבי שליט"א ממנהלי הקופה בפועל, ריגש את הציבור עם סיפורים מסמרי שיער שהגיעו לשולחנו בשנים האחרונות, וטופלו בכבוד וברגישות. הוא חשף את הציבור לממדי העוני, המצוקה והסבל שהפכו למנת חלקם של משפחות רבות שנשבר מטה לחמם, והם אינם מצליחים לכלכל את ביתם, וזועקים לעזרת אחיהם.

גם הרב ששון טרבלסי שליט"א,  נשא דברים נרגשים באירוע המיוחד ורתם את הציבור לטובת המערכה החשובה, הציג את הצרכים ואת האתגרים והלהיב את הציבור לקחת על עצמו יעדים גדולים על מנת לקיים את הקרן שהקמתה והצלחתה חשובים מאוד למרן ראש הישיבה שליט"א.

הגאון רבי מרדכי מאזוז שליט"א, ראש ישיבת כסא רחמים עמנואל ואחיינו של מרן ראש הישיבה, עורר את הציבור בקריאתו מלב כואב "מי לה' אלי!". הרב הבהיר את חשיבותה של קרן הצדקה בכך שראש הישיבה שנחלש מאוד בתקופה האחרונה, הטריח עצמו לבוא פעמיים לשני כנסים של קרן הצדקה, מה שממחיש את החשיבות הרבה שמרן רואה בהקמת הקרן, ואת כאבו הרב נוכח כאבם של המשפחות.

במהלך האירוע נחשף כי מרן ראש הישיבה יתפלל לטובת התורמים והמתגייסים להקמת הקופה הקדושה, וביום חמישי שלאחר ימי ההתרמה, יעלה מרן ראש הישיבה לשריד בית מקדשנו, הכותל המערבי למעמד נשגב של תיקון חצות, שבו יוזכרו לתפלה שמות התורמים שהתגייסו להקמת קרן הצדקה.

אתר הישיבה ילווה את מהלך כל הקמפיין וגיוס הכספים עד להגעה ליעד להקמת קופתו של מרן ראש הישיבה שליט"א. חכו לעדכונים!  

 

 

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0