מרן שליט"א: הנכון לתושבי חו"ל לקבוע דירתם כאן כי הגאולה קרובה!

17:18 05-06-2019 | ב' סיון התשע"ט

print
אא

כידוע בכל שבוע בעמוד האחורי של העלון "פניני הפרשה" היוצא לאור על ידי הרב עובדיה חן שליט"א מתפרסמות תשובותיו הקצרות של מרן שליט"א (שאגב, מהם יצאו לאור שני חלקים של שו"ת מקור נאמן ועוד היד נטויה בעז"ה), השבוע צדה את עינינו תשובה נדירה של מרן שליט"א בה מרן כותב בעניין רב על מעלת יישוב ארץ ישראל, ואף קורא לבעלי העסקים הנמצאים בחו"ל למהר לסגור עסקיהם ולעלות לארץ ישראל בסיימו את דבריו "בפרט כעת שאנו קרובים לגאולה".

השו"ת המלא לפניכם

שאלה: בחור רווק שעלה לארץ ישראל לתקופה קצרה והתארס, אבל כוונתו לגור בחו"ל אחרי החתונה, האם יעשה יום טוב שני של גלויות?

תשובה: כיון שתושב חו"ל הוא, וגם כעת אין בדעתו לקבוע דירתו בארץ ישראל אלא לחזור לחו"ל, אף על פי שאירס אשה מארץ ישראל ועומד להתחתן בארץ ישראל, דינו כתושב חו"ל שעלה לארץ ישראל ודעתו לחזור, שנוהג יום טוב שני של גלויות, ורק בחור רווק שעלה לארץ ישראל שאפשר שישא אשה כאן ויקבע דירתו כאן בארץ, דינו לעשות יום טוב אחד, כי אפשר שישתקע כאן, אבל בנדון דידן שדעתו לשוב לחו"ל, דינו כתושב חו"ל. וכמו שמתבאר כל זה בדברי האחרונים. עיין בחזון עובדיה יו"ט עמוד קל"ט והלאה.

ומכל מקום צריך לידע שמעלת ישיבת ארץ ישראל מעלה גדולה וחשובה היא עד מאד מכמה בחינות, וקדושתה רבה, והיום בע"ה החיים בארץ קלים יותר שלא כבזמן קדמון, ולכן הנכון לכל תושבי חו"ל למהר  לסלק עסקיהם, ולבוא לקבוע דירתם כאן, וכל שכן בחור שיכול מתחלה לקבוע דירתו כאן בארץ, ומעלתו גדולה, בפרט כעת שאנו קרובים לגאולה בס"ד.

 

לצפיה במאגר העלונים של פניני הפרשה לחץ כאן

 

 

 

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0