תיעוד ארכיוני נדיר!

11:35 15-05-2019 | י' אייר התשע"ט

הארכיונים העתיקים של הישיבה מתחילים להיחשף!!!

print
אא

כן, יש ארכיון בכסא רחמים, מעלה אבק? כן! עתיק? כן! מעניין? כן! נדיר? כן! בקיצור כל המעלות וההגדרות הראויות לשם "ארכיון", בארכיון שמורות עשרות אלפי תמונות מימיה של הישיבה זה עידן ועידנין אם זה מבניית הישיבה ממעבריה שיפוציה הגשרים המעטרים אותה ואם זה באירועים שונים מימי עולם הילולות כנסים שיעורים שמחות והיפך ל"א אזכרות, הכל בכל מכל כל מכיל הארכיון, מלבד התמונות גם קלטות וידאו ישנות מכיל הוא בקרבו שגם הם עמוסות לעייפה בתיעודים נדירים מזמנים שונים...

לא מעט זמן יקח לחלץ מהארכיון את החומרים השונים ולהציגם בפני הציבור אך אין זה מונע מאיתנו להציג בפני גולשינו כפעם בפעם חשיפות שונות מתוך הארכיון.

החשיפה האחרונה אין ספק שהיא הדבר הגדול ביותר שהוצג עד עתה מהארכיון הנכסף, תיעוד מלא בן קרוב לעשרים שנה של הלוויתו של מרן (כפי שהתבטא עליו מרן ראש הישיבה שליט"א) הגאון הגדול הרב משה לוי זצ"ל, תיעוד וידאו במסרטות של ימים עברו אמנם לא איכותי ומרהיב עין כמסרטות של ימינו, אך לא פחות מושך את עינינו להביט במראות אלו, להפנים את האבידה הגדולה שאבדנו. ואם לא די בכך הרי שבעקבות וידאו הלוויה נחשף גם וידאו של אזכרת השבעה לגאון זצ"ל בהשתתפות כל גדולי הדור בעת ההיא מהם זצ"ל ולהבדיל אשר המה חיים עדנה... מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומרן הרב משאש זצ"ל רבה של ירושלים, ולהבדיל מרןראש הישיבה שליט"א ומרן הרב בקשי דורון שליט"א מרן הגרש"מ עמאר שליט"א הגר"נ בן שמעון שליט"א ועוד רבנים מכל קצוות הקשת שבאו לחלוק כבוד למורנו הרב זצ"ל – לא פחות מששה חלקים של וידאו מאזכרת השבעה הועלו לאתר, בהם שומעים משבחי מרן הרב זצ"ל ומשבחי הישיבה ומרן ראש הישיבה שליט"א.

אז זוהי הסנונית הראשונה מתוך הארכיון בתקוה שנצליח לחשוף לעיני הציבור עוד ועוד תיעודים נדירים מימים עברו.

תודתינו נתונה לידידנו הראל זנזורי הי"ו על טרחתו בענין זה.

 

לצפיה בוידאו הלוויה לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק א' לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק ב' לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק ג' לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק ד' לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק ה' לחץ כאן

לצפיה בוידאו האזכרה חלק ו' לחץ כאן

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0