מרן ראש הישיבה שליט"א בשיעורו השבועי - במה זכה הרב כדורי להאריך ימים

20:57 05-01-2019 | כ"ח טבת התשע"ט

השבוע בשיעורו השבועי דיבר מרן שליט"א בשבחו של זקן המקובלים הגאון ריב יצחק כדורי זצ"ל שהלילה הוא יום פקודתו, ובתוך דבריו הסביר מדוע זכה הרב כדורי זצ"ל לאריכות ימים מופלגת ואיך גם אנחנו יכולים לזכות לכך.

print
אא

בשיעורו השבועי הערב דיבר מרן שליט"א בשבחו של הגאון הקדוש זקן המקובלים הרב יצחק כדורי זצ"ל שהלילה הוא יום פטירתו, ובתוך דבריו הסביר במה זכה הרב כדורי להאריך ימים כל כך, ואמר כי הסיבה שהאריך ימים היא מפני שהיה סבלני ולא כעס על שום דבר כלל ועיקר.  

מרן שליט"א הוסיף וסיפר על סבלנותו הרבה של זקן המקובלים זצ"ל שהיה כותב קמיעות לכל מי שביקש ממנו, ולא היה כותב על קלף וזהו, אלא היה עושה תעניות צומות וטבילות על כל קמיע וקמיע שהיה כותב, ממש במסירות נפש וסבלנות לכל אחד. פעם בא אליו אדם אחד לבקש ממנו שיכתוב קמיע, והרב הסכים לו ועשה כל התעניות והטבילות על הקמיע ויש לכותבו, והנה בעת שכתב אותו ביקשה ממנו הרבנית אשתו (הראשונה ע"ה) שיבוא לאכול את האוכל אשר הכינה, והוא מרוב שהיה שקוע בקמיע לא שמע אותה, באה אליו והזיזה מעט את השולחן ובלא כוונה נשפך הדיו על הקלף שבו כתב הרב את הקמיע ונהרס, ול אף שטרח הרבה על הקמיע הזה לעשותו לא כעס בכלל אלא להיפך צחק ואמר "היא לא סתם הזיזה את השולחן, היא ידעה כנראה שהקמיע הזה לא טוב וצריך לעשות חדש", ושוב הלך ועשה את כל התעניות והטבילות וכתב את הקמיע מחדש לאותו אדם.

כמה צריך ללמוד מידות טובות מהרבנים, אמר מרן שליט"א, גם אם לא נגיע להיות כמותם לפחות נשתדל כמה שאנחנו יכולים.  

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0