יום ירושלים במשנתו של מרן שליט"א

שם הקטגוריה

אא
הרב דבליצקי שליט"א כתב לפני כמה שנים שצריכים להגיד תודה ביום הזה, והוא הביא דוגמאות מהחתם סופר ועוד חכמים אחרים, שעשו ככה כשהיה להם נס בקהילה קטנה, וכמה יכול להיות בה? כמה אלפים מקסימום, וכאן היינו כמה מליונים של יהודים שעמדנו בפני אבדון ח"ו, והיה פחד נורא ואיום כי שבע מדינות ערב היו נגדנו, והקב"ה אמר אני אציל אתכם משבע מדינות ערב, ואיך כתוב בגמרא בסוטה (מ"ב ע"א)? "אם אתם אומרים שמע ישראל אתם ניצולים מהם", וכתוב: "ואמר אליהם שמע ישראל" (דברים כ' ג'), שמ"ע זה ר"ת שבע מדינות ערב. וניצחנו אותם בששה ימים.
 ואיפה כתוב בתורה שאפשר לנצח ולקבל את הכותל המערבי במתנה? כתוב: "כי תצא למלחמה על אויביך ונתנו ה' אלהיך בידך" (דברים כ"א י'), ואומר בעל הטורים שם: "צא אליהם ואל תניחם לבוא עליך, פן ישחיתו הארץ". וככה היה במלחמת ששת הימים (ולא כמו במלחמת כיפור שחיכינו אליהם, ובעוונות היה אח"כ חורבן). ואומרת התורה "כי תצא למלחמה" – שאם אתה תצא להם, אז כי תצא למלחמה זה ר"ת כת"ל – תקבל את הכותל המערבי. ומתי תקבל אותו? "על אֹ ְיֶביךָ" שזה גימטריא ארבעים ושלש, דהיינו ביום שלשה וארבעים לעומר תקבל את הכותל המערבי. וזה גם יום פטירת שמואל הנביא ע"ה.

שיעורים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0