הרב יעקב כהן

מתלמידיו של הגאון הגר"מ לוי זצ"ל. ר"מ בישיבה, ורב קהילה גדולה בעיר רעננה.
השתתף בעריכת משנה ברורה "איש מצליח" חלקים ב' ו', ונמנה על מורי הצדק בבית ההוראה שעל ידי הישיבה.  
שותף בכתיבת הסדרה החדשה, "הוראה ברורה" על הלכות יורה דעה- הלכות ריבית. פרי נוסף ממכון הישיבה הכולל פירוש לשלחן ערוך יורה דעה כמתכונת הספר משנה ברורה לבעל ה"חפץ חיים", על חלק או"ח.

שיעורי וידאו (8 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (625 שאלות)

גילוח שערות בית השחי לגברים

אסור לגלח שער בית השחי כמו שכתוב בשלחן ערוך (יורה דעה סימן קפ"ב סעיף א'). ואפילו במקום שרגילים האנשים לגלח אין להקל בזה כמבואר בבית יוסף וכן כתוב בביאור הגר"א שם (סעיף קטן ב') בדעת הרמב"ם ומרן. ע"ש. ואם מפריע לו ריח הזיעה יכול לשים דאורדורנט.
הרב יעקב כהן

ברכה על דגני בוקר (ברנפלקס וכיוצא)

ברכתם מזונות כדין כל דבר שיש בו מין דגן. ואם אוכלים אותם עם חלב יברך תחילה מזונות על הדגנים עצמם ואחר כך שהכל על החלב בפני עצמו וימשיך לאכול כדרכו. עיין במשנה ברורה איש מצליח חלק ב' (דף ס"ט הערה 3).
הרב יעקב כהן

שיעור מדידת נקב הציצית

קשר גודל הוא כשיעור ב' אצבעות שכל אצבע היא קצת פחות מגודל (וגודל לדעת הגר"ח נאה הוא 2 ס"מ ולדעת החזו"א 2.4 ס"מ בערך). ועיין בספר הלכה ברורה להגאון רבי דוד יוסף שליט"א (סימן י"א סק"ח) שהאריך בכל השיטות בזה, ולמעשה כתב שהנכון לעשות הנקב בתחלת הס"מ החמישי ובזה יוצא לכל הדעות. ומ"מ גם אם עשה הנקב אחר 5 ס"מ בתוך הס"מ הששי יצא בדיעבד. ע"ש. ולעניות דעתי גם לכתחלה אפשר לעשות הנקב בתוך הס"מ הששי כי עינינו הרואות שאמה קמיצה וזרת בינוניים עוברים את החמשה ס"מ וכן המנהג היום בכל הטליתות.
הרב יעקב כהן

ברכת פיצה שיש בה הרבה שמן

אם זה אפוי כמו בשאר מקומות יש לברך המוציא וברכת המזון אם אוכל שיעור קביעות סעודה שזה 216 סמ"ק, ובדרך כלל סתם אדם אוכל שיעור כזה, ואם אוכל פחות מזה יברך מזונות. ואם זה מטוגן תמיד יברך מזונות ועל המחיה. (עיין בסימן  קס"ח סעיף ו' סעיף ז' וסעיף י"ג).
הרב יעקב כהן

ברכה על שוקולד עם אגוזים או פצפוצי אורז וכדומה

מברכים שהכל בכל אופן כי השוקולד עיקר והשאר טפל.
הרב יעקב כהן

שימוש בטוסטר גם לבשרי וגם לחלבי

צריך לנקות אותו ולהסיק אותו בחום הכי גבוה כ-20 דקות, ורק אח"כ מותר. עיין בשו"ת יביע אומר חלק ה' (חלק יורה דעה סימן ז').
הרב יעקב כהן

האם אפשר לדחות את תאריך האזכרה

צריך לעשות אזכרה ביום הפטירה ואם אי אפשר יש להקדים ולא לאחר שזכות הלימוד והברכות יועילו לנפטר ביום פטירתו שהוא יום דין אצלו כמובא בספרים
הרב יעקב כהן

הורדה מהאינטרנט פרויקט השו"ת 22 בחו"ל.

אם הבעלים מקפידים אסור לגזול ואם לא אכפת להם מותר.
הרב יעקב כהן
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0