רבני בית ההוראה

אחד מרבני בית ההוראה שליט"א שע"י ישיבת כסא רחמים.

שיעורי וידאו (0 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (5 מאמרים)

סודו של איש החזון

רבני בית ההוראה | על פני עמודי הספר, נעשה נסיון להתחקות אחר סודו של האיש שהצליח להגשים את חזונו ההיסטורי יש מאין...

פורים פורים לנו, ברוך אשר...

ימי הפורים ממשמשים ובאים| ההסטוריה חוזרת!| דברי אבי הישיבה מרן רבי רחמים חי... לקריאה

בשולי הגלימה - חלק א’

יחד עם כל בית ישראל הבטנו בגלימת הזהב המיותמת, ועינינו התרטבו בדמעות והלב... לקריאה

שאל את הרב (1K שאלות)

לאוכל מוקדם בבוקר לפני הצום

תחילת צום גדליה הוא בעלות השחר, (השנה, שנת תש''ע: 5:15). מ''מ ע''פ הפשט, מי שרוצה לאכול קודם זמן עלות השחר, במידה והלך לישון בליל צאת החג, צריך להתנות שרצונו לאכול לאחר שיקום, וע''פ הקבלה אין תנאי זה מועיל ובכל אופן אסור לאכול אחר השינה בלילה.
רבני בית ההוראה

פדיון נפש

פדיון נפש נהגו לעשות אנשים בעלי בעיות שונות: זיווג, פרנסה, שלום בית, פריון וכדומה. גם אדם שמרגיש מועקה כזו או אחרת יכול לעשות פדיון נפש, ובכלל, שמעתי על אנשים שעושים לעצמם כל ראש חדש פדיון נפש, להזיק- זה לא מזיק. מהו פדיון נפש? כפשוטו כן הוא, פודים את הנפש, כלומר אם חלילה נגזרה גזרה על האדם- האדם פודה את נפשו על כסף שילך לצדקה. אין חובה להיות נוכח. פדיון נפש הנערך בישיבת כסא רחמים יש בו שתי מעלות, האחת- השמות הנשלחים לפדיון מתברכים מפי מרן ראש הישיבה שליט''א, השנית- בכסף שתורם זוכה להחזיק תלמידי חכמים העוסקים בתורה, והרי ידוע ''תורה מגנא ומצלא''.
נ.ב ניתן לשלוח פדיון נפש, כאן באתר- בעמוד התרומות, ישנה אפשרות ל''פדיון נפש''.
רבני בית ההוראה

מבטא האות סמ"ך ושי"ן שמאלית

מקובל גם אצלנו בני ספרד שהאות שי"ן שמאלית שווה בקריאתה לאות סמ"ך, וכמ"ש מרן החיד"א בברכי יוסף (חאו"ח סי' נ סק"ב). וכן נראה דעת הגאון הגדול ר' שאול הכהן זצ"ל בספרו לחם ביכורים (שער שימוש האותיות דף טו ע"ב). וע"ע בספר שפת אמת להרה"ג ר' בן ציון הכהן נר"ו (שער האותיות אות סמ"ך עמוד ק"ח) שהאריך בזה. וראיה לדבר שכן מצינו כמה מלים שבש"ס כתובות בסמ"ך ובתנ"ך בשי"ן שמאלית, כגון: ושמת שכין בלעך וגו' (משלי כג. ב) במקום סכין. ויקח לו חרש וגו' (איוב ב. ח) במקום חרס. ועוד (עיין בספר שפת אמת הנ"ל בפתיחה לשער האותיות עמ' ז שהרבה להביא דוגמאות בזה).
ע"ה מאור סופר ס"ט
רבני בית ההוראה

פסוק המתחיל ומסיים באות הראשונה והאחרונה של השם ש....י

טוב לבחור פסוק של תפילה או בקשה. ולשמך  יש את הפסוק: "שמרני כאישון בת עין בצל כנפיך תסתרני" (תהלים יז, ח). או פסוק: "שמע ה' קולי אקרא וחונני וענני" (שם כז, ז). אולם ידוע שאם יש פסוק טוב ששמך מופיע בו באופן מלא הוא עדיף.
רבני בית ההוראה

ההגדרה של רוח מצויה.

כתב הרמב"ם (נזקי ממון פרק י"ד הלכה ז') שהההגדרה של רוח מצויה הוא: משב רוח שמצוי תמיד בעולם.
ורוח שאינה מצויה: משב רוח שמצוי לפעמים ואינו קבוע, או שאינו מצוי כלל.

ע"ה רז צבי הרשפינוס
רבני בית ההוראה

קריאת תהילים תוך כדי שמיעת שמיעת שירים.

כל ספר תהילים הוא בעצם תפילות של דוד המלך עליו השלום, ולכן גם אנו, כשאנו קוראים תהילים העיקר הוא שאדם יתחבר למילים ויגיד אותם כמו תפילה לה' יתברך (וגם על כל המילחמות שמובא שם, עיקר כוונתו של דוד הייתה על מלחמת היצר הרע). ולכן כל עוד הדבר עוזר לכוונה בודאי שמותר.

ע"ה דור שבתאי.
רבני בית ההוראה
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0