הרב עוזי מיימון

ת"ח חשוב מאברכי כולל לדיינות "דבר אבנר" שע"י הישיבה.
הוציא לאור שו"ת "מטה עוזך" בד' חלקי ש"ע, ובו שאלות אקטואליות בהלכה. כן הוציא ספר חדושים על התורה "תפארת עוזך", וערך ספר הכולל קובץ מפרשים על מסכת מכות.

שיעורי וידאו (16 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (280 שאלות)

האם השליו המצוי כיום הוא עוף טהור ואפשר לאכול את בשרו ואת ביציו?...

עוף טהור נאכל במסורת, וצריך שתהיה מסורת כי זה השליו. ומי יודע אם מה שכיום קוראים לו שליו הוא אכן השליו. אולי לפני שני דורות החליט מאן דהו שזה השליו ומפה לאוזן הושרש הדבר בפי רבים, או בגן חיות החליטו זאת ורבים נוהרים אחריהם. לפיכך צריך מסורת ששמע מסבו וסבו בשם אביו וכד', שהיו אוכלים זה, או שזהו השליו. עדכון: לאחר בדיקה נמצאה עדות למסורת לשליו, מצורפת תמונה. לחץ כאן לפתיחה.
הרב עוזי מיימון

מצא מעות מפוזרות בבית הכנסת

מן הדין הרי אלו שלו שהבעלים מתייאשים. אלא נראה שכונת הרב, לפנים משורת הדין ע"י בירור מי ישב שם קודם, ויחזיר ממדת חסידות, אבל אין חובה.
הרב עוזי מיימון

חלוקת קופת גמ"ח בין שותפים

אם האשה השתמשה לצרכי הבית כאוכל וכיוצא בזה, אם כן הבעל צריך לשלם זאת, כי עליו מוטל לפרנס והיא לקחה זאת כהלואה מהגמ"ח והבעל פורע החוב. אבל אם נטלה את הכסף לצורך אישי שלא מחויב בו הבעל, וללא הסכמת הבעל, א"כ זה חוב אישי המוטל על האשה פרעו. ויש להודיעה על כך.
הרב עוזי מיימון

 א .בכיתי בשבת בגלל כל מיני מתחים וגם ציערתי את הוריי עברתי...

א. לבקש מחילת ההורים וללמוד הלכות כיבוד הורים ולהבא בשעת מתח וצער לקרוא תהלים במקום צנוע ולבקש בקשתו מהבורא
ב. צלחת למנוע לכלולך. אבל ביין של שביעית של אוצר בית דין צריך לתת צלחת למטה שלא ילך היין לאיבוד שדרשו לאׂכְלָה ולא להפסד וכדאי לשתותו שלא ילך לאיבוד אבל יין רגיל אין חובה בצלחת רק מטעמי נקיות (או לשתות היין שבצלחת למי שרוצה)
הרב עוזי מיימון

דיני התורה במציאות העכשווית

צריך לדעת בגרמא פטור בדיני אדם - לא לכל הדיעות לרמב"ם פעמים רבות חייב בדיני אדם, ויש ספק בזה מה דעת מרן (מחלוקת הש"ך והסמ"ע סימן שפ"ו) 

ועכ"פ חייב בדיני שמים. ואדם צריך לפחד יותר מדיני שמים שלפעמים משלם בגופו ונפשו ב"מ.

וכמו כן שייך מצב שב"ד עונשין ומכין כשרואים בעניין מסויים שנפרץ.

הרב עוזי מיימון

מעבר לעיר אחרת לצורך התחזקות

יש שכונות שרובם שומרי שבת בפ"ת. להשתדל למצוא שיעורי ערב או כולל ערב. וכמו כן ללמוד כל יום לפחות חמש דפים מספר הזוהר מסוגל גם לפרנסה. בעניני קדושה היצר מפריע תמיד. תנסה לפחות חודש, ותענה לי תשובה מה המצב. (לרב עוזי מימון).

הרב עוזי מיימון
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0