הרב עוזי מיימון

ת"ח חשוב מאברכי כולל לדיינות "דבר אבנר" שע"י הישיבה.
הוציא לאור שו"ת "מטה עוזך" בד' חלקי ש"ע, ובו שאלות אקטואליות בהלכה. כן הוציא ספר חדושים על התורה "תפארת עוזך", וערך ספר הכולל קובץ מפרשים על מסכת מכות.

שיעורי וידאו (17 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (281 שאלות)

על איזה יקבים אפשר לברך הגפן על יינם

א) כרמל, אפרת (שיש בו הכשר יורה דעה), יקבי רמת הגולן, יין כסא רחמים, יין בציר (בהכשר בד"ץ בית יוסף). זה מה שידוע לי. ב) ספק ברכות להקל, ויברך עליו שהכל, דהוי כחמר מדינה (כן עשה הרב עובדיה יוסף שליט"א מעשה, בחופה). ג) אמן לא יענה על ברכת הגפן, דספק אמן להקל. יוצא ידי חובת קידוש לדעה אחת בשלחן ערוך (אבל לא מוסכמת) שסוף סוף אומר נוסח הקידוש על חמר מדינה, ויוכל האורח לעשות בלילה קידוש בפת, וביום יעשה כמו שכתב הרב בן איש חי (בראשית ש"ב ט"ו) שיוכל לומר הקידוש (ויסתכל בכוס) אע"פ שכוס הקידוש ביד אחר ע"ש. ויאמר ברכת "שהכל", בשעה שהמקדש מברך "הגפן".
הרב עוזי מיימון

הכשרת תנור חשמלי בין בשר לחלב

1. אם רוצה לאפות לחם או עוגה פרווה או דגים רצוי לקנח את התנור במטלית מלכלוך שבעין, ויסיק כשעה בחום הכי גבוה, ואם רוצה לעשות דבר חלבי רצוי לקנח בסקוטש עם נוזל כלים וכדומה ורק אחר עשרים וארבע שעות יסיק כשעה בחום הגבוה ואז יעשה דבר חלבי וכמובן בתבנית חלבית או חד פעמית.
2. אין חילוק (בדרך כלל).
3. לקנח התנור, ואפשר לעשות מיד מאפה גבינה בכלי סגור הרמטי.
הרב עוזי מיימון

קניית בגדים חדשים בשנת אבל

בגדים לבנים מגוהצים חדשים אסור עד שיגיע הרגל, אחר שלושים יום, ודוקא שהבגד יש בו את שלושת המעלות הנ"ל אבל אם הבגד אינו לבן מותר תוך י"ב חודש לאב ואם, או תוך שלושים לשאר קרובים (ילקוט יוסף מהדורת תשס"ד עמוד שסה).
הרב עוזי מיימון

תיקון לעוון לשון הרע.

אם זה דיבור חד פעמי אז צריך חרטה  על העבר תחילה, ווידוי, ובאופן שהדיבור גם גרם נזק או צער או פחד לאותו שדיברת עליו, אז צריך גם לבקש מחילתו שיסלח לך. ועזיבת החטא, היינו ללמוד בספר חפץ חיים. זה מומלץ לכל אדם ומחולק לימי השנה ומסיימים ספר חפץ חיים שלוש פעמים בשנה, ומסייע להשמר להבא.
ואם האיסור חזר ונשנה כמה וכמה פעמים, צריך להתחיל קודם בעזיבת החטא, ואחר כך יוכל להתחרט ולהתוודות, כמבואר בשערי תשובה לרבנו יונה ז"ל.
תשובת המשקלה אפשר לסייע למקומות שפועלים לשיעורים וחומר לשמירת הלשון. יש לי טלפון של מי שמפיץ מדבקות ומודעות וסימניות שכתוב בהם שבעת התנאים כדי לדבר לשון הרע. טל' 0527683816, תוכל גם לקבל ממנו חומר להפצה תמורת סיוע קל לאירגון.
הרב עוזי מיימון

חישוב נץ אסטרונומי.

החצות אינו משתנה. לדוגמא חצות היום 12-42 ושקיעה 7-50, ההפרש 7 שעות ו-8 דקות.
נוריד מ12-42 7 שעות ו8 דקות יוצא 5-34 וזה נץ אסטרונומי.
הרב עוזי מיימון

אסיפת צדקה באמצע שיעור תורה

אם אפשר לומר לעוד כמה מהשיעור שידברו אתו, ולהניח שלט אין להפריע בין מחנה וערבית, המעוניין באיסוף צדקה ולומר דברי תורה רק לאחר תפלת ערבית.
ואם זה לא עוזר כשיבוא פעם אלרת יגידו לו כמה מיושבי בית הכנסת :מחילה מכבודו זה מפריע עכשיו רק בסוף התפלה (בנחת ולא בצעקות) 
אם זה עזר מוטב, ואם לא, כדאח לעבור למקום אחר שיש ג"כ שיעור .
הרב עוזי מיימון

הרואה נחש בחלום

הגמרא אומרת שהרואה נחש בחלום מרמז על פרנסה ברווח, ואם הנחש הכישו נכפלה פרנסתו.
אבל צריך גם לקבוע עתים לתורה.
הרב עוזי מיימון
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0