הרב רחמים מאזוז

החוט המשולש בבניו של מרן מייסד הישיבה זצ"ל, מגדולי הפוסקים בדור.
עם היותו צנוע ונחבא אל הכלים, באופן יוצא מהרגיל, ידוע כבקי עצום בכל מכמני ההלכה בד' חלקי ש"ע, ושאלות סבוכות משחרים אל פתחו.
בשל היותו בקי עצום גם בתשובות הפוסקים, מתדפקים לפניו טובי בחורי ואברכי הישיבה, ומרצים בפניו את חדושיהם וסברותיהם, לקבל את הסכמתו או ללמוד מסברתו הרחבה. ת"ח רבים פוסקי הלכה, מבוגרי הישיבה גדלו על ברכיו, וזכו לקבל את הכוונתו החשובה.
במשך השנים היו אף כמה מחזורים שזכו לקבל ממנו שיעורים מידי יום, וללמוד אצלו עומקה של הלכה.
על אף היותו צעיר הבנים, מופקד על גנזך הכתבים של מר אביו מרן "מייסד הישיבה" זצ"ל, והמפעל להוצאת ספרי ה"איש מצליח" מתנהל תחת שבט ביקורתו. מידי יום מקדיש מזמנו לליבון ובירור החדושים שעדין בכתב יד, ופועל להוצאת כרכים נוספים משו"ת "איש מצליח", וחדושיו של מייסד הישיבה על הש"ס "מצמיח ישועה".
במסגרת הוצאת משנה ברורה "איש מצליח" השתתף כעורך ראשי של כמה חלקים, וכמובן גם בפרויקט ההדרת שו"ת "איש מצליח".

שיעורי וידאו (1 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (636 שאלות)

האם חייב ליטול ידיים לאחר תשמיש המיטה?

יש מחמירים ליטול. אבל דעת מרן ראש הישיבה נ"ו שדוקא אם קם אחר כך ללמוד או לעשות חפציו, אבל אם הולך לישן, אין צריך. [עיין בספר קדושת משה על הלכות אלו ואברך מהישיבה ר' יצחק משה היו פרק ג' סעיף נו)] ואם ברצונו לקרא קריאת שמע לישן מתוך דברי תורה, יש לרחוץ ידים תחילה. ועל כל פנים אין צריך כלי, ודי בשטיפה מהברז,לנקיות בלבד,ונכון שירחץ 3 פעמים, עיין כף החיים ( סימן ד' אות סא) ומשם בארה.
הרב רחמים מאזוז

תיקון למי שנפלה לו המזוזה

לתת צדקה. לשים לב מלכתחילה שהמזוזה תפוסה טוב. גם תפלין אם נפל בשקית שלו, יתן צדקה ולא צריך תענית. ודברים אלו מה שמפורש בספרים יש לעשות ולא להוסיף.
הרב רחמים מאזוז

קריאת שם יהונתן - יונתן

בנביא מוזכר השם יהונתן בה"א. ולכן כך עדיף לקרוא. אבל כדי שלא יחשבו שיונתן זה קיצור, ויש אומרים שלא לקצר שמות, נראה לי שיקרא לו בשעת המילה יהונן - יונתן.
הרב רחמים מאזוז

לבוש לבן וחליפה שחורה ביום הכיפורים

לא נהגו אצלנו להקפיד ללבוש לבן ביום הכפורים.
אבל היו רבנים שלבשו בשבת בגדי לבן, וכן אני זוכר שאבא זצ"ל בקיץ לבש ג'בבה (כעין ג'ילביה) לבנה בשבת וביום הכפורים, אבל לא הקפידו על כך. הרוצה ללבוש יוכל ללבוש, וסמך לדבר "אם יהיו חטאיכם כשנים כשלג ילבינו" ויש עוד טעמים. אבל גם ללבוש חליפה שחורה לא הקפידו, בפרט שמניחים עליה טלית לבנה.
הרב רחמים מאזוז

סדר פדיון נפש

הכסף שנותן אותו אדם לצורך הפדיון, זה ילך למטרות צדקה או לתלמיד חכם, וזה תמורת מטבעות כסף שהם שמורים אצל מי שעורך סדר פדיון נפש.
כי בזמננו אין מטבעות כסף מצויים בשימוש יום יומי. ולכן עושים כך, ולא צריך לחרוט על המטבעות שום דבר. כך מה שקיבלנו מאבותינו נ"נ.
הרב רחמים מאזוז

קריאת השם "אלרואי"

השם אלרואי יש לו משמעות טובה וגם מופיע בתורה, אין צורך לשנות בשם שאין לו משמעות ומשובש
הרב רחמים מאזוז

נוסח ברכת האב לבנות בליל שבת

בספר עמוד ההוראה מביא לשון הקמיע, ואינו מנוקד בשמים יודעים איך לנקד. בד"כ כשמברכים את הבנים והבנות ביחד, קוראים כנוסח הפסוק, ומי שמברך את הבנות לבד יקראם כדת, והעיקר הכוונה.

הרב רחמים מאזוז
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0