הרב רחמים מאזוז

החוט המשולש בבניו של מרן מייסד הישיבה זצ"ל, מגדולי הפוסקים בדור.
עם היותו צנוע ונחבא אל הכלים, באופן יוצא מהרגיל, ידוע כבקי עצום בכל מכמני ההלכה בד' חלקי ש"ע, ושאלות סבוכות משחרים אל פתחו.
בשל היותו בקי עצום גם בתשובות הפוסקים, מתדפקים לפניו טובי בחורי ואברכי הישיבה, ומרצים בפניו את חדושיהם וסברותיהם, לקבל את הסכמתו או ללמוד מסברתו הרחבה. ת"ח רבים פוסקי הלכה, מבוגרי הישיבה גדלו על ברכיו, וזכו לקבל את הכוונתו החשובה.
במשך השנים היו אף כמה מחזורים שזכו לקבל ממנו שיעורים מידי יום, וללמוד אצלו עומקה של הלכה.
על אף היותו צעיר הבנים, מופקד על גנזך הכתבים של מר אביו מרן "מייסד הישיבה" זצ"ל, והמפעל להוצאת ספרי ה"איש מצליח" מתנהל תחת שבט ביקורתו. מידי יום מקדיש מזמנו לליבון ובירור החדושים שעדין בכתב יד, ופועל להוצאת כרכים נוספים משו"ת "איש מצליח", וחדושיו של מייסד הישיבה על הש"ס "מצמיח ישועה".
במסגרת הוצאת משנה ברורה "איש מצליח" השתתף כעורך ראשי של כמה חלקים, וכמובן גם בפרויקט ההדרת שו"ת "איש מצליח".

שיעורי וידאו (1 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (635 שאלות)

ברכת מזונות על לחמניות מתוקות באירועים

1. יש בזה מחלוקת, אבל כך דעת מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף נר"ו וגם הרב משאש זצ"ל לברך מזונות. אבל בשני תנאים:
א. שהמתיקות ניכרת ממש כמו עוגה ולא קצת היום ידוע יש חלה חצי מתוקה ויש מתוקה ממש..
ב. שיאכלו רק לחמניה אחת אבל אם יאכלו יותר ויגיעו ל216 גרם או סמ"ק צריכים לעשות המוציא וברכת המזון.
2. כל ענין של הברכות, לעשות נחת רוח לנפטר, שבזכותו מברכים כמה ברכות. ולכן נהגו לברך על עץ ואדמה ומזונות, ומי שאינו יכול או לא רוצה יעשה מה שבאפשרותו.
הרב רחמים מאזוז

הכנסת ספר תורה בתוך שנת האבל

זה לא כתוב בשום ספר, רק בספר תורת משה לר' ראובן עמאר מהדור שלנו, וכתב שנהגו העם להכניס ביום היא"ץ (השנה לפטירה).
ולדעתי נראה אם יוותרו על התזמורת, שהמשפחה לא יהיו בתהלוכה, רק בשעת כתיבת האותיות ובבית הכנסת בשעת אמירת דברי תורה והסעודה, אז אפשר לעשות גם לפני כן כדי שיספיקו בתוך השנה לקרות בו לעילוי נשמת הנפטר וכמו שכתב בשו"ת רב פעלים (חלק ד חלק יורה דעה סימן ל"ג) להגאון ר' יוסף חיים.
ואם רוצים לעשות ביום השנה, אז יעשו האזכרה בלילה ולמחרת יתחילו כתיבת האותיות ביום השנה, ולקראת הערב שכבר נגמרה השנה יוכלו לצאת בתופים ובמחולות לכבוד הספר תורה וכמו שמצינו בדוד המלך ע"ה (שמואל ב' ו,יג-טו).
הרב רחמים מאזוז

אכילת אנשובי בהכשר הרבנות

1) אני ראיתי גם בכשרות מהדרין בד"ץ.
2) תעשה ע"פ ההוראות הרשומות ע"ג האריזה.
הרב רחמים מאזוז

תיקון לפגם הברית

1. עיין בשולחן ערוך (סימן תקע"א סעיף ב' ובמשנה ברורה שם סעיף קטן ד' ובבאור הלכה).
2. במשנה ברורה (סימן פר"ח ס"ק ח') מביא בזה מחלוקת וסיים: "ומי שקשה לו התענית יכול לסמוך על המקילין". ולכן ישתדל להתענות לכל הפחות יום אחד ואם אפשר יעשה גם תענית הדיבור. והשם לא ימנע טוב להולכים ושבים בתמימות.
הרב רחמים מאזוז

לצאת לטיול בתקופת בין המצרים

אין איסור לטייל, אבל לא כדאי לשבת ולשמוח בימים אלו, אשר אנחנו קוראים בהם תיקון חצות ומצטערים על חורבן בית - המקדש, אם נזכה ותהיה הגאולה בקרוב בס"ד יהיו הימים האלה כמו חול המועד ארוך 3 שבועות, ויהיו לששון ולשמחה ולמועדים טובים כמו שכתוב בזכריה (ה' י"ט).
הרב רחמים מאזוז

תיקון למי שנפלה לו המזוזה

לתת צדקה. לשים לב מלכתחילה שהמזוזה תפוסה טוב. גם תפלין אם נפל בשקית שלו, יתן צדקה ולא צריך תענית. ודברים אלו מה שמפורש בספרים יש לעשות ולא להוסיף.
הרב רחמים מאזוז

הכנסת גוי לבית הכנסת

אם הגוי בא לבית הכנסת ומתנהג בכבוד, אין שום בעיא. אע"פ שמחשבתו לע"ז, אין אנו אחראים לו. וזה ידוע ומפורסם שהמלך במדינות ערב היה מגיע לבית הכנסת יום הכפורים או בחגים, והרב עושה לו מי שבירך, ואין פוצה פה ומצפצף.
הרב רחמים מאזוז
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0