הרב יורם חדאד

משגיח ישיבה קטנה, רבות בשנים, באהבה ובמסירות רבה.
מומחה בחינוך הילדים, ומוכר כיועץ חינוכי מפורסם, שהועיל בעצותיו המחכימות לרבים.
לאחרונה הוציא שני כרכים חשובים בחינוך תחת השם: "היום בחינוך" ח"א-בני בבת עיני, ח"ב- אני והנער. ספרים איכותיים הכוללים עצות והדרכה לחינוך הילדים מגיל הילדות ועד לגיל ההתבגרות. 

שיעורי וידאו (174 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (57 שאלות)

יש לנו בעיות בקשר עם ההורים. ההורים לא רוצים בקשר איתנו כבר שלוש...

אם הבעיה שבגינה הם נתקו קשר היא מוגדרת דהיינו שאתם יודעים מה הסיבה יש לנסות לבוא בהדברות ולשכנע שלהבא זה לא יקרה. ואם אין כאן בעיה מוגדרת או זה עניין שלא שייך לשנות, יש לשמור על כבודם בהזדמנויות שתהיינה. מסופר בגמרא על אחד מהאמוראים שאמו לא הייתה שפוייה והוא פשוט דאג לא להיות בקרבתה משום חשש שמא יכשל בכבודה.
הרב יורם חדאד

חינוך ילדים

1) אכן זו אפשרות אחת, אפשרות נוספת משום שההערה אינה מצפה לתשובה. דהיינו שבכל תשובה שהוא יענה תשובתו תדחה, ואם כן אין לו טעם לענות. 2) אם זה מפינוק יש להסביר שההערה זה דבר מקובל ונצרך וכמו כן להסביר את משמעות ההערה וגם שאנחנו מצפים לתגובה ואם זה האפשרות השניה עלינו להקפיד לשאול דוקא במקרה שיש אפשרות לתשובה ואלו במקרה שההערה אינה טעונה תשובה פשוט לא לשאול אלא להעיר ולא לצפות לתשובה. הערה: סביר להניח שבפעמים הראשונות הבן יתקשה להשיב ולכן עלינו להיות לו לפֵּה "להסביר" במקומו. לדוגמא: לומר לו אולי הסיבה להתנהגותך היא....
הרב יורם חדאד

עצה והכוונה לסובל מדכאונות ובעיות נפשיות שונות

1. יש פתגם שאומר: השמחה אינה מצווה אך להיכן שהיא מסוגלת לרומם את האדם שום מצווה לא מסוגלת, והעצבות אינה עבירה אך להיכן שהיא מסוגלת להוריד את האדם שום עבירה אינה מסוגלת.
אשר על כן ראשית עליך להקפיד מאוד שלא להאשים את עצמך! ורצוי שתקרא בספר "גן האמונה" וירווח לך.
הנה ציטוט מספר "חובות הללבות": ועל המאמין לחשב עם נפשו במה שהוא חייב לאלהים ית' וידקדק בדבר בתכלית יכלתו וכפי השגתו ממנו, ומה שיגיע אליו במעשה, ישתדל בו ויטרח, ואלה מתפקידיו שאין ביכולתו למלא בפועל, ימלא אותם על ידי שידע אותם ויביע בפיו שהוא משתוקק למלא אותם ויתגעגע להם בליבו, כמו שאמר דוד עליו השלום: אחלי יכונו דרכי לשמר חקיך,. וכתב בפירוש לב טוב על חובות הלבבות: וכאשר הוא יעשה זאת הבורא ידון אותו לכף זכות על שלא מילא אותם.
2. ללכת לרופא אלטרנטיבי. יש הרבה כתובות.
הרב יורם חדאד

בנות המעלות תמונות שלהן לאינטרנט

1. ראשית יש להדגיש שגדולי ישראל אוסרים זאת בתכלית האיסור.
2. לשדר להם שזה מוריד את ערכן, לצורך המחשה: שיתארו לעצמן שאמא שלהן מעלה תמונה שלה בהנ"ל, איך הבת תרגיש כלפי אמא שלה?
3. מי רואה את התמונה, הצדיקים?! מי מתעסק עם בנות כאלה שלא מוכרות, רק קלי הדעת חסרי האחריות, וא"כ לאיזה בור את מפילה את עצמך?
הרב יורם חדאד

פחדים וחרדות מהעתיד והמוות

1. ככל שהאדם מאמין יותר כך הוא מפחד פחות.
2. אמנם כן יש הרבה מקרים מצערים, ולכן כדאי מאוד להמנע מלשמוע עליהם, כי הם משפיעים לרעה על הנפש, גם לאנשים אמיצים.
3. מאוד חשוב להיות בקשר עם "רבנית" ולשמוע שיעורים באמונה והשקפה, זה ממש עוזר להרגיע. כמובן שמדובר על רבנית שמדברת בצורה חיובית. אמנם קיום המצוות צריך להיות מתוך הכרה ושמחה, אולם הרב מתחילים מתוך יראה ולאט לאט הם מרגישים את האור. יצויין שביהדות יש אפשרות לשאול כל מה שלא מובן, הכל מונח על "השולחן".
5. כדאי לשנן משפטים של בטחון או אמונה, כגון: הק שומר עלי בכל רגע ובכל מקום. או: אני רגועה ומוגנת ובטוחה.
בהצלחה - 0504130320
נ"ב: מומלץ לשמוע את השיעורים באמונה של הרב יגאל הכהן ב"קול הלשון" טל: 052-9999777
הרב יורם חדאד

ילד שמוריד לחביריו את המכנסיים

לפי התיאור נראה שהילד זקוק לשיחות בצורה מסודרת להבהיר לו עד כמה חמור ושלילי הדבר. וכמו כן יש לדאוג שיהיה עסוק בפעילות חיובית יזומה, שאז זה יהיה כעין משקל נגד המשיכה ההרגל השליליים. בהצלחה!
הרב יורם חדאד

גמבוי כשר

א. אם אכן יש כשר אפשרי. אם כי לקבוע זמן מוגבל לשחק, שלא יסחפו.
ב. יש להדגיש! אין לראות במשחק כפתרון למריבות אלא אדרבה יש לנצל את הגיל הרך ללמד אותם איך להסתדר ביניהם.
הרב יורם חדאד

סבל מחרדות ולחצים.

1. עליך לפנות למטפל מקצועי ולא לסמוך על סגולות.
2. לעת עתה עד שתגיע למטפל תשנן פסוקי אמונה וביטחון כגון ה' צבקות עימנו משגב לנו.. ואני בחסדך בטחתי.. מקימי מעפר דל מאשפות ירים אביון וכו'.. בהצלחה!
הרב יורם חדאד
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0