הרב יורם חדאד

משגיח ישיבה קטנה, רבות בשנים, באהבה ובמסירות רבה.
מומחה בחינוך הילדים, ומוכר כיועץ חינוכי מפורסם, שהועיל בעצותיו המחכימות לרבים.
לאחרונה הוציא שני כרכים חשובים בחינוך תחת השם: "היום בחינוך" ח"א-בני בבת עיני, ח"ב- אני והנער. ספרים איכותיים הכוללים עצות והדרכה לחינוך הילדים מגיל הילדות ועד לגיל ההתבגרות. 

שיעורי וידאו (174 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (57 שאלות)

אני רוצה בעזרת השם ללכת לישיבה אבל ההורים שלי רוצים שאני ילך לתיכון...

כבוד הורים היא מצוה חשובה מאוד מאוד לכן מאוד חשוב לנסות ולהסביר להם שאתה מאוד רוצה לשמוע בקולם אך נבצר ממך משום שזה ממש מהות חייך וכמו שאמרו חז''ל ותלמוד תורה כנגד כולם. (ומקרא מלא:''כי הם חיינו ואורך ימינו'') ועם זאת תבטיח להם שאחרי החתונה (או אם יתעקשו לפני החתונה אחרי גיל 20) תלמד גם מקצוע. ונקווה שעד אז תגיע למצב שלא תצטרך גם את זה.
הרב יורם חדאד

חינוך ילדים

1) אכן זו אפשרות אחת, אפשרות נוספת משום שההערה אינה מצפה לתשובה. דהיינו שבכל תשובה שהוא יענה תשובתו תדחה, ואם כן אין לו טעם לענות. 2) אם זה מפינוק יש להסביר שההערה זה דבר מקובל ונצרך וכמו כן להסביר את משמעות ההערה וגם שאנחנו מצפים לתגובה ואם זה האפשרות השניה עלינו להקפיד לשאול דוקא במקרה שיש אפשרות לתשובה ואלו במקרה שההערה אינה טעונה תשובה פשוט לא לשאול אלא להעיר ולא לצפות לתשובה. הערה: סביר להניח שבפעמים הראשונות הבן יתקשה להשיב ולכן עלינו להיות לו לפֵּה "להסביר" במקומו. לדוגמא: לומר לו אולי הסיבה להתנהגותך היא....
הרב יורם חדאד

חינוך לילדים שובבים

1. פליק אינו פתרון ולא שיטה, אמנם בצורה לא תדירה אפשרות זו לא נשללת.
2. הפתרון הוא לראות במה וכיצד להעסיקם. והעצה לכך היא ליחד זמן כאשר את לבדך או עם בעלך ולתכנן את סדר היום.
3. השובבות במינון נכון הוא טבעי ואי אפשר לעקרו, אפשר לכוון אותה וכאמור לעיל (תשובה 2).
הרב יורם חדאד

ללמד לשונו לא לקלל

1) דרך ברייתו של אדם להיות נמשך אחר חבריו ונוהג כמותם ולכן רצוי מאוד אם אפשר להתרחק מהחברים הנ"ל.
2) ככל שתהיה מודע לנזק שיש מהקללות וחומרת הענין כך יהיה לך קל להמנע ולהתרחק מהם. ולכן עליך לקבוע זמן (אפי' 10 דקות) ללמוד אודות הנ"ל.
3) כוח ההרגל הוא עצום ולכן תעשה תרגיל של כעס (מדומה) ומיד תשלוף ברכה, (כגון: "תהיה בריא" "ישתבח שמו" "כפרת עוונות") ואז תווכח שבמקום קללה תצא ברכה.
4) עיין בפלא יועץ ערך "גלות".
הרב יורם חדאד

אחיות תאומות שיש ביניהן קנאה

1. חרף מה שכתבת שאמרת לה שהיא מוכשרת וכו', אחותך זועקת לכבוד וחשיבות מינמליים. ולכן כדאי לשבח אותה בנקודות החזקות שיש בה וממש להראות לה שהיא מיוחדת בעינייך, אם תעשי זאת קנאתה תהפך לאהבה וכמו שאמר החכם מכל אדם: "אם רעב שונאך האכילהו לחם.... כי גחלים אתה חותה על ראשו וגו'. ואז ה' יגרום שהיא תשלים איתך.
2. עין רעה שולטת במי שאינו בוטח בה' וחושש ממנה, ומי שבוטח בה' הוא יותר מוגן.
בברכת טוב עין הוא יבורך.
הרב יורם חדאד

חברה טובה אבל שתלטנית

1. ראשית עלייך לעשות חשבון מה משתלם לך. אני מבין שמבחינה לימודית היא משתלמת. אולם אינה משתלמת כחברה בפַן הרגשי ואולי גם הערכי.
2. אם הנ"ל נכון, עלייך ללמד את עצמך ולשנן שגם לך יש דעה עצמית וגם אם אינך יכולה להוכיח לך את צדקתך זה לא מחייב אותך לקבל את דעתה.
ככלל: דעי לך שהסבל והשמחה באים מצורת החשיבה. אם תאמיני שאת שונה תרגישי רוגע ושלוה, ואם חלילה להיפף אזי התוצאה תהיה הפוכה. וכבר אמרו: חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם!
הרב יורם חדאד

גמבוי כשר

א. אם אכן יש כשר אפשרי. אם כי לקבוע זמן מוגבל לשחק, שלא יסחפו.
ב. יש להדגיש! אין לראות במשחק כפתרון למריבות אלא אדרבה יש לנצל את הגיל הרך ללמד אותם איך להסתדר ביניהם.
הרב יורם חדאד

תשובה לילדה ששואלת למה יש נשים שמתלבשות לא בצניעות.

יש להסביר לילדה שגיסתך אינה מודעת כמה שזה אסור והיא לא מתכוונת. להדגיש שהגיסה טובה וכו'.
כאשר הגיסה שומעת יש לומר "אחנו מאוד אוהבים אותה והיא מקסימה" וכו' ואז להסביר כנ"ל.
הרב יורם חדאד
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0