הרב יורם חדאד

משגיח ישיבה קטנה, רבות בשנים, באהבה ובמסירות רבה.
מומחה בחינוך הילדים, ומוכר כיועץ חינוכי מפורסם, שהועיל בעצותיו המחכימות לרבים.
לאחרונה הוציא שני כרכים חשובים בחינוך תחת השם: "היום בחינוך" ח"א-בני בבת עיני, ח"ב- אני והנער. ספרים איכותיים הכוללים עצות והדרכה לחינוך הילדים מגיל הילדות ועד לגיל ההתבגרות. 

שיעורי וידאו (174 שיעורים)

האחרונים
הכי נצפים

מאמרים (0 מאמרים)

לא נמצאו תוצאות

שאל את הרב (57 שאלות)

עצה והכוונה לסובל מדכאונות ובעיות נפשיות שונות

1. יש פתגם שאומר: השמחה אינה מצווה אך להיכן שהיא מסוגלת לרומם את האדם שום מצווה לא מסוגלת, והעצבות אינה עבירה אך להיכן שהיא מסוגלת להוריד את האדם שום עבירה אינה מסוגלת.
אשר על כן ראשית עליך להקפיד מאוד שלא להאשים את עצמך! ורצוי שתקרא בספר "גן האמונה" וירווח לך.
הנה ציטוט מספר "חובות הללבות": ועל המאמין לחשב עם נפשו במה שהוא חייב לאלהים ית' וידקדק בדבר בתכלית יכלתו וכפי השגתו ממנו, ומה שיגיע אליו במעשה, ישתדל בו ויטרח, ואלה מתפקידיו שאין ביכולתו למלא בפועל, ימלא אותם על ידי שידע אותם ויביע בפיו שהוא משתוקק למלא אותם ויתגעגע להם בליבו, כמו שאמר דוד עליו השלום: אחלי יכונו דרכי לשמר חקיך,. וכתב בפירוש לב טוב על חובות הלבבות: וכאשר הוא יעשה זאת הבורא ידון אותו לכף זכות על שלא מילא אותם.
2. ללכת לרופא אלטרנטיבי. יש הרבה כתובות.
הרב יורם חדאד

ילד שסובל מבעיות קשב וריכוז

1. אינני מונח מה קורה במסגרות "המיוחדות" אולם אם הן נבנו על דעת כן. סביר להניח שזה יותר טוב מתמיכה מבחוץ שאיננה. ומה גם שלא בטוח שהגישה הרווחת כיום (כפי שציינת) אכן נכונה, אין זה סוד שהגישות משתנות.
2. באופן עקרוני בבעיות קשב הנ"ל יש להקפיד על קשר חם שנפשם תהיה בריאה ואם תצליחו בזה אין ספק שהם ימצאו שטח נרחב בעתיד להתגדר בו, הם יִיפַּתְחו. עיקר השקעתכם תהיה בנפשו. בהצלחה!
הרב יורם חדאד

בנות המעלות תמונות שלהן לאינטרנט

1. ראשית יש להדגיש שגדולי ישראל אוסרים זאת בתכלית האיסור.
2. לשדר להם שזה מוריד את ערכן, לצורך המחשה: שיתארו לעצמן שאמא שלהן מעלה תמונה שלה בהנ"ל, איך הבת תרגיש כלפי אמא שלה?
3. מי רואה את התמונה, הצדיקים?! מי מתעסק עם בנות כאלה שלא מוכרות, רק קלי הדעת חסרי האחריות, וא"כ לאיזה בור את מפילה את עצמך?
הרב יורם חדאד

ילד שמוריד לחביריו את המכנסיים

לפי התיאור נראה שהילד זקוק לשיחות בצורה מסודרת להבהיר לו עד כמה חמור ושלילי הדבר. וכמו כן יש לדאוג שיהיה עסוק בפעילות חיובית יזומה, שאז זה יהיה כעין משקל נגד המשיכה ההרגל השליליים. בהצלחה!
הרב יורם חדאד

לקנות לילד מכשיר "טבלאט" כשר

1. אכן יש בפיקוח ועד הרבנים. ניתן להשיג בטלפון: 0722586555
2. עם זאת יש תמיד לפקח, דהיינו שיהיה בלי קוד ובהישג יד.
הרב יורם חדאד

חברה טובה אבל שתלטנית

1. ראשית עלייך לעשות חשבון מה משתלם לך. אני מבין שמבחינה לימודית היא משתלמת. אולם אינה משתלמת כחברה בפַן הרגשי ואולי גם הערכי.
2. אם הנ"ל נכון, עלייך ללמד את עצמך ולשנן שגם לך יש דעה עצמית וגם אם אינך יכולה להוכיח לך את צדקתך זה לא מחייב אותך לקבל את דעתה.
ככלל: דעי לך שהסבל והשמחה באים מצורת החשיבה. אם תאמיני שאת שונה תרגישי רוגע ושלוה, ואם חלילה להיפף אזי התוצאה תהיה הפוכה. וכבר אמרו: חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם!
הרב יורם חדאד

גמבוי כשר

א. אם אכן יש כשר אפשרי. אם כי לקבוע זמן מוגבל לשחק, שלא יסחפו.
ב. יש להדגיש! אין לראות במשחק כפתרון למריבות אלא אדרבה יש לנצל את הגיל הרך ללמד אותם איך להסתדר ביניהם.
הרב יורם חדאד
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0