שאל את הרב
print
אא
למה מרן הגאון רבנו עובדיה יוסף לא פסק שחייבים לדבר במבטא הקדום, ולמה הוא בעצמו לא דיבר ככה?

רבני בית ההוראה

הוא כן דיבר ככה. וזה פשוט וידוע לכולם. (וסתם ככה כל זקן בגילו להבדיל בין קודש לחול, יש לו מבטא ספרדי מבטן ומלידה, עם קו"ף וטי"ת וחי"ת וכו').
ולגבי המבטא הספרדי כתב בשו"ת יביע אומר חלק ו' (אורח חיים סוף סימן י'), ובחזון עובדיה - פורים לגבי קריאת פרשת זכור. וראה בחזון עובדיה - ימים נוראים (הלכות ש"ץ עמוד ל"ד) שכתב לבחור חזן דייקן שמבטא האותיות טוב, ומבדיל בין חי"ת לכ"ף רפויה, ובין קו"ף לכ"ף דגושה ובין עי"ן לאל"ף וכו'. ע"ש. והדברים ידועים. ועיין עוד בחוברת כתר מלוכה (מס' 12) במאמר "מלך על כסא רחמים" מה שאמר מרן זיע"א על הקלטת של המבטא הנכון של מרן ראש הישיבה שליט"א. וראה בחוברת "יוסף הוא המשביר" (עמוד מ"ג) שכתב הראשון לציון הגאון הרב שלמה משה עמאר שליט"א, שפעם התפללו הוא ומרן ראש הישיבה שליט"א יחד עם מרן זיע"א שעלה הוא חזן, ואמר מרן ראש הישיבה, שאילו לא באו אלא לשמוע תפלתו של מרן דיינו, שכל מה שלימדם אביהם הגאון איש מצליח בדקדוק התפלה, שמעו מפיו הטהור בתפלתו הזכה. ע"ש. ומשם בארה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0