שאל את הרב
print
אא
אם אפשר לקבל רשימה של ספרים שהולכים בשיטת העיון התוניסאי- אבל ספרים פשוטים שזמינים כדי שאוכל ללמוד מהם כמו מה הוקשה לרש"י וכו' - על מסכתות שבת ברכות פסחים יומא הוריות חגיגה מגילה תענית אני מכיר את הספרים שרביט הזהב וגביע הכסף, ותו לא.

הרב אדיר כהן

יש סדרת "ארים נסי" על כמה מסכתות הש"ס למרן ראש הישיבה נר"ו, וספרי "יברך ישראל" כמה חלקים, וסדרת "לב רחב" על כמחצית מהש"ס. וספר "וסמך ידו" על מסכת קידושין. וכן יש ספרים יותר קדומים כמו סדרת "כסא רחמים" (חורי) על רוב הש"ס.
יש ספרים יותר עמוקים בדרך העיון לגאוני תונס וג'רבא, וחמשה מתוכם רוכזו בסדרה אחת על סדר הש"ס בשם "ועד לחכמים" שבעה חלקים. ויש עוד ספרים חשובים ורבים ונכבדים, ונלאיתי לכתוב שמם לרוב הטורח. אבל הספרים שהזכרתי למעלה הם מבני דורנו, ושמו דגש במיוחד לכתוב גם דברים קצת קלים שבדורות הקדמונים לא ראו צורך להעלותם עלי גליון.
ועל "מה הוקשה לרש"י" יש ספר בשם "קב הישר" שיצא לאחרונה על פרק שני של מסכת קידושין, עם מבוא רחב ומענין בשיטה זו, בהמלצת מרן ראש הישיבה נר"ו.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0