שאל את הרב
print
אא
אני ממשפחת כוהנים, אחי הבכור לא נשוי והוא מתקרב לגיל ארבעים, הוא הכיר לאחרונה גרושה, והוא טוען שהוא מעוניין להתחתן. פשוט וידוע האיסור של נישואי כהן עם גרושה אך יש לי מספר שאלות.
1) האם רצונם של הזוג להקים בית כשר ונאמן בישראל רצוי ועדיף, או שחלילה עדיף שיחיו בייסורים ובעצבות?
2) האם העובדה שירדה חולשה כללית לעולם, ואין אפשרות להוכיח באופן רשמי שאנחנו נצר למשפחות כהונה יכולה להיות עוד סעיף להקל?
3) הוריי במצב נפשי ירוד בעקבות העיכובים של אחי הבכור.
4) ואם יתקיימו קידושין כמובן לא במסגרת הרבנות, וידוע העניין שהקידושין תופסים, האם העובדה שפיזית בית המקדש והמשכן לא קיימים גשמית יכולה להיות כסניף להקל, והאיסור הוא במסגרת מסויימת ובזמן ספציפי, כמו לדוגמא: מי סוטה, קורבן פסח וכדומה?
5) אח שלי החל בשנה האחרונה להתחזק, והנושא מצער אותו מאוד.

הרב עוזי מיימון

הכאב גדול ומוצדק, אבל צריך להבין עד מעמקי הנשמה שמצות ה' ובפרט בנושא זה, חשוב מאוד עד אין תכלית. שהקב"ה יודע את חסרונו של האדם, ואדם צריך להתפלל ולפנות לצדיקים ג"כ שיתפללו עליו, ותשועת ה' כהרף עין.
וכמו כן בהחזקת משפחה של בן תורה יעורר עליו רחמים שיזכה בקרוב להקים משפחה. (ומי שמשפחתו כהן חזקתו כהן, שאם לא כן אולי האשה אינה יהודיה, אלא שסומכים על חזקה).
תכתוב את שמו של אחיך ושם האם וגם אנחנו נתפלל בלי נדר.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0