שאל את הרב
print
אא
שמי ע. (2-5-81) נשואה לא. (20-5-77), יש לנו 4 ילדים, אוריאן השלישית נולדה בתאריך 12-3-2011 – בשבוע 36 במשקל 2465. כבר בגיל חודש אושפזה למשך שבועיים בגלל דלקת ריאות, במהלך השנה הראשונה סבלה מ 3 דלקות ריאה, צפצופים בריאות, קשיי נשימה.. וכמובן עד היום סובלת לפחות פעם בשנה דלקת ריאות וצפצופים בריאות. במעקב טיפת חלב הייתה מאוד קטנה בגובה ובמשקל, אבל זחלה והלכה בזמן. לפני שהאח הקטן נולד, בערך בגיל שנה וחצי אוריאן הייתה אומרת מילים בודדות וכשהאח נולד כשהייתה בת שנה ו-10 חודשים החלה נסיגה בדיבור...
כשרציתי לפנות לקלינאית תקשורת אמרו לי קודם כל בדיקת שמיעה, בבדיקה התברר שיש לה נוזלים מאחורי עור התוף וצריכה ניתוח כפתורים. לפני חודש וחצי עברה בהצלחה ניתוח כפתורים וכריתת שקד שלישי, מאז יש הקלה וכבר לא סובלת מכאבים אך הדיבור לא השתפר –הילדה ממלמלת ואומרת רק אבא ואמא, מדי פעם אומרת מילים ומפסיקה, חשוב לציין שהיא ילדה חכמה מאוד ומבינה הכל, ילדה מלאת שמחת חיים.
בנוסף, מאוד קשה לה מאז שאח שלה נולד, לדעתי יש משהו רגשי וזה גורם לנסיגה בדיבור. כרגע אנחנו באבחונים של אנשי מקצוע ובקרוב אמורה להתחיל טיפול עם קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק. אני מרגישה שמאז שהיא נולדה יש לה המון קשיים בריאותיים, ואני יודעת ששם הוא מאוד חשוב ולכן התייעצתי עם רב לפני שניתן השם, חשבנו בעלי ואני שתייעץ לנו לגבי הוספת שם או בחירת שם אחר (אוריה – שם שהכי קרוב לשם שלה) כדי לחזק אותה.

מרן ראש הישיבה

אוריה זה שם טוב ומשולב עם שם השם.
רק שהרי"ש בשוא אֹורְיָה ולא אוּרִיָה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0