שאל את הרב
print
אא
יש אתר באינטרנט שמפרסם ספרי קודש שאנשים מפרסמים ומציעים ספרים שברשותם לזיכוי הרבים או יד שניה כמו תהלים וכו'.
באתר הזה פניתי לאדם שקורא לעצמו 'דוד', והוא מציע ספר שקוראים לו 'הצורף' חדש לחלוקה, שחיבר מישהו בשם "משה מרציאנו". יצרתי קשר עם דוד, והוא העביר לידי 4 ספרים כאלו "לזיכוי הרבים", לבקשתי.
כשפתחתי את הספר ראיתי כל מיני רעיונות לא מוכרים וכל מיני רעיונות בנושאי גאולה למיניהם, והסכמות אין. כשהתעניינתי והפצרתי בשולח הספר, 'דוד', מיהו רבו של אותו "משה מרציאנו" הוא התעלם לחלוטין במשך כעשר שאלות ששאלתי אותו, בפירוש, על מיהו רבו של המחבר או לאיזה זרם הוא שייך מאחר שאין 'הסכמות' בתחילת הספר. ומהתעלמותו והתחמקותו משאלה כזו בסיסית, התחזק בי החשד שמדובר בכת כלשהי אפילו נוצרית או אינדיבידואל בעל דמיונות למינהם, וישנם מילים מפורשות כמו 'נצרות' ו'ישו' ואיני רוצה לקרוא בספר כלל.
בספר עצמו ישנם פסוקם מפורשים ושם-השם כתוב במפורש באותיותיו המפורשות הרבה פעמים. חוששני שאם אשאיר את הספר בבית הכנסת הקרוב לביתי לגניזה, יכשלו בו חס וחלילה משונאי* ישראל שאינם יודעים שיש להיזהר לוודא הסכמות, בראותם ספר עב כרס חדש.
כיצד עלי לנהוג בספר זה?
(מצורף בזה כמה דפים מהספר)

מרן ראש הישיבה

תברח מהספר הזה וממחברו.
המחבר משוגע מוחלט וצריך לשרוף את הספר.

שאלת המשך:

האם הגאון הרב מאיר מאזוז שליט"א קרא בספר? לפי ראייתי בספר לא מוזכרות המילים "נצרות" ו"ישו". האם עדיין אסור לקרוא בספר?

רבני בית ההוראה

אכן הרב ראה את הספר. השואל הנ"ל שאל, והרב ביקש ממנו שישלח לו כמה דפים מהספר, והוא שלח לו, ואחר שראה כתב את הדברים הנ"ל.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0