שאל את הרב
print
אא
1. עשו בן יעקב. התורה לא מעלילה עליו כולי האי, וחכמים נוהגים לבזותו מאד, וכן בני יעקב מבזים אותו מאוד, ובתורה כתוב לא תתעב אדומי כי אחיך הוא. ומאידך גם יעקב חטא ועובדה שנענש על הרמאות שלו בלבן. (וכן מובא בזוהר - ו"אינון דמעין אחיתו לבני ישראל בגלותא דאדום" ו"בבטן עקב את אחיו.." ותוכחות בנביא) ועל זה לא דורשים. רק על עשיו כל השטנה.
2. זרעו של עשיו. נוהגים לקרוא לכל הגויים המערביים הדת ההיא עשיו. רומי בעבר וכל מי שנולד משם. למה? יש בספר הישר סיפור איך היה בן לאליפז שירד לכתיים ומלך ואחריו בניו. זה המקור? כתיים מיפת באו. ועד לקרוא לכל אירופה ארה"ב וכו' עשיו - זה מסתבר? עשיו הוא מיוחס בן קדושים. כל אלו מיפת לא? גם חכמים קוראים להם אדום. מדוע?

מרן ראש הישיבה

1) ראה בספר "ויאמר אברהם" (פתאל) פרשת תולדות, ותנוח דעתך. מי שרוצה להרוג את אחיו בגלל "שגנב" לו את הברכות זה בן-אדם טוב בעיניך?
2) עמד על זה אבן עזרא בפרשת תולדות (כ"ז מ') וישנים שלא הקיצו משנת האוולת וכו'. וכן אברבנאל בפירושו לישעיה האריך בזה (ואיני זוכר מיקומו).
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0