שאל את הרב
print
אא
האם יש להקל לאשה נשואה, שבעלה לא מרוויח מספיק כסף, לאחר שכבר 10 פעמים היא לא מצאה מקום עבודה צנוע, לעבוד במקום עבודה שבה מחייבים אותה בעבודה בתור תפקיד עם לקוחות, שלא לשים כיסוי ראש?

הרב גיא מור

אי אפשר להקל ואע"פ שיש קשיים בפרנסה, ועלינו להבין שהקב"ה זן ומפרנס לכל ולא אף אחד אחר, אדרבה בזוהר הקדוש (פרשת נשא דף קכ"ו) כתוב שאשה המקפידה לכסות ראשה תזכה שבניה יתעלו בחשיבות על שאר בני אדם כשתלי זיתים, ולא עוד אלא שבעלה מתברך בכל מכל כל בברכות מלמעלה ובברכות מלמטה, בעושר, בבנים ובבני בנים, שכך כתוב: הנה כי כן יבורך גבר ירא ה', וכתיב: יברכך ה' מציון וראה בטוב ירושלים כל ימי חייך, וראה בנים לבניך שלום על ישראל. עד כאן.
ואם היינו מקבלים הבטחה מרב מקובל או עצה כל שהיא היינו רצים לקיימה, קל וחומר בן בנו של קל וחומר מהתנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, וכבר אמר החכם: אין שמחה כעמידה בנסיון. ואפשר להתלונן על מי שדורש תנאים כאלו, שאסור לעשות שום הפליה בנושאי דת. ומי שמדמיין שע"י שיפגע בצניעותן של בנות ישראל, ירויח יותר לקוחות וכסף, כבר ברכו הנביא ירמיה (יז, יא): עושה עושר ולא במשפט בחצי ימיו יעזבנו ובאחריתו יהיה נבל. ועיין עוד בסוף קידושין ובספר אהבת חסד (חלק ב' פרק כ"ד). ויהי רצון שתתברכו בפרנסה טובה אושר ועושר וכל טוב סלה. אמן כן יהי רצון.
 
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0