שאל את הרב
print
אא
אני אברך בכולל ושליח ציבור בבית כנסת ובאמת שמשתדל תמיד לכוון לאמת ולעשות נחת רוח לה' יתברך, אך יש משהו שמפריע לי מצפונית, זה שהרבה שנים יש לי את אותו מספר טלפון וזה פלאפון לא כשר. וכמובן שלא מדובר בטלפון חכם כמו שיש היום עם גישה טובה לאינטרנט וסרטים וכל היצר הרע, אלא טלפון מאוד פשוט שאין כ"כ מה לעשות בו, והענין הוא שכדי לעבור לטלפון כשר צריך להחליף מספר ואני רואה היום בימינו הרבה תלמידי חכמים שאין להם טלפון כשר, ואין לי מושג אם יש על מה לסמוך. מה דעת הרב בדבר? והאם אפשר להקל? וכנ"ל לגבי אינטרנט בבית לצורך הדפסות דברים שבקדושה למינהם, וכן חשבון בנק דואר אלקטרוני וכו' זה חוסך הרבה זמן.

מרן ראש הישיבה

אם הטלפון אין בו גישה לאינטרנט וסרטים - אתה יכול להמשיך להשתמש בו.
האינטרנט בבית - צריך זהירות רבה שלא ישתמשו בו ילדים ויגלשו למ"ט שערי טומאה.

שאלת המשך:

האם מה שהרב התיר זה בדיעבד בשבילו כיוון שהוא יצטרך להחליף מספר טלפון? או שזה גם לכתחילה ומותר להשתמש בטלפון כזה וגם מי שיש בידו כשר האם יכול להחליף לכזה?
אני שואל כי הכשרים המצויים כיום הם מכשירים זולים מאוד ואיכות השמע בהם ירוד ומתקלקלים לרוב כאשר יעידו רבים. ואף החברות עצמן מודות בזה. מה גם שבכשרים אין הודעות ופעמים רבות שאין לי אפשרות לענות ואשתי מתקשרת רבות ואם יכולתי לשלוח הודעה שאני עסוק או כשהיא לא עונה להשאיר לה הודעה שתראה אחר כך הדבר היה מועיל.
ראוי לציין ששמעתי שבכשרים יש חסימה גם למספרי טלפון בעייתיים וכאמור אין הודעות ואין מצלמה (אינני יודע מה הסיבה לחסרון מצלמה והודעות).

מרן ראש הישיבה

אם הטלפון הרגיל יש בו חסימה לכל מרעין בישין, אין הבדל בינו ובין הטלפון הכשר. ומכל מקום יש ללחוץ על החברות הכשרות שיעשו איכות טובה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0