שאל את הרב
print
אא
אני בחורה יהודיה שלפני שנה וחצי התחילה טיפה ככה לשמור שבת וכשרות. בתקופה האחרונה לאחר שביקשתי ברכה לזוגיות שב לחיי בנאדם שכל כך רציתי. אך יש בעיה רצינית, אבא שלו יהודי ואמא לא. הוא כל חייו למד בבית ספר דתי הלך לשיעורי תורה יודע הלכות אך לא מקיים כבר כלום מזה.
רציתי לדעת מה הסיכויים שאני אכנס איתו לזוגיות ואגרום לו להתאהב בדת מחדש, ותוך כדי הזוגיות הוא יחליט שהוא רוצה לעבור גיור. האם זה משהו מותר וטוב לעשותו. אני ממש יודעת ובטוחה שיש בו ניצוץ של נשמה גבוהה אבודה ואני מרגישה שלא נשלח אלי סתם מה לעשות?

הרב אליהו מאדאר

בשום פנים אין להנשא אליו בעודו גוי חס ושלום, כי בזה את מוסרת עצמך לגוי ערל טמא, כי אף עם כל המדות שבו וכל המעשים הטובים שלו, הרי הוא עדיין גוי, ועם ישראל עם קדוש, נבדל מאומות העולם במהותו, בנשמתו ובשורשו. לא רק במעשים בפועל, אלא נפשם ונשמתם קדושה ומיוחדת במינה, והנדבק בצד אחר, הרי הוא מטמא עצמו ונשמתו.
ולכן אם את רוצה להינשא אליו, אך ורק בתנאי "שיתגייר כדת" קודם הנישואין, ותביאי אותו לידי זה, על ידי שתדברי אתו ותביאי לו ספרים, או דסקים, שיחות מרבנים אמתיים, שמבארים מהו יהודי אמיתי ומה זו תורה, וכמה שכר טוב מחכה לצדיקים לעתיד לבוא וכיוצא בזה, עד שיבין ויסכים.
וכמובן שקודם הכל, עלייך את להתחזק ולשמור לפחות דברים העיקריים, כמו כשרות, שבת, טהרת המשפחה, תפלות, ברכות וכיוצא. ופשוט שכעת קודם הנישואין אסור לחיות יחד, ואפילו ביהודי וכל שכן בגוי. ואחר שתתחזקו שניכם, והוא יעבור גיור כדת, אז בעזרת ה' יתברך תתחתנו ותקימו בית נאמן וכשר בישראל, תראו זרע ותאריכו ימים. בהצלחה רבה בס"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0