שאל את הרב
print
אא
אני לומדת בסמינר במרכז הארץ, אני לא יודעת מה לעשות כבר אני נכנסת לדיכאון, ומדוע?  ק-ש-ה לי בסמינר. הבנות שם לא מתחברות אליי למרות שאני מנסה. בהפסקות אני בודדה לרוב . אני כל הזמן בוכה בבית לה', אני מרגישה שיש בי בעיה. אף אחד פרט לבוחן כליות ולב לא יודע שזו הרגשתי לא משפחתי לא חברותי מהתיכון. אני מתפללת לד' שהייתי רוצה להיות מישהי אחרת מכיתתי שישי לה חברות בכיתה. אני פשוט הייתי רוצה שלפחות תהיה לי חברה טובה אחת בסמינר שיהיה לי עם מי להיות בהפסקה.
זה ממש מערער אותי רוחנית אני מרגישה שכביכול בורא עולם לא נענה לתפילותיי וכדי להמנע מרגש ומחשבה על בדידותי אני אוכלת. בקשה כבוד הרב הבא נא לי עצה אני מרגישה שאני משתגעת !
בימים הקרובים יש לנו מחנה ואני פוחדת שאני אהיה לבד כי אין לי חברות קרובות.
אני כל הזמן חושבת על המוות שאני לא רוצה להיות בין החיים בגלל ההרגשה המגעילה שיש לי ! אפילו בנות דודותיי וגסותי מעדיפות את אחותי שקטנה ממני בשנה על פניי !
בבקשה אני מתחננת אני מרגישה שזהו המפלט האחרון שלי !
אני רוצה בעז"ה להתחתן שנה הבאה ואני מרגישה שאני לא ראויה במצבי לבן תורה כי אני מרגישה מעורערת נפשית  ובן תורה זקוק לאישה צנועה וטובה במידותיה ויציבה בנפשה

הרב אליהו מאדאר

בת ישראל יקרה!
קראנו בצער רב את מכתבך, אולם בכל אופן אסור לך ליפול ברוחך ח"ו. דעי! כי את בת מלך, בתו של מלך מלכי המלכים הקב"ה, והוא אוהב אותך באשר את, בכל מצב הוא אתך. והוא יודע את מצבך, ומבין לרוחך, ומכיר את הרגשותייך. ומי שהקב"ה עמו, יש לו הכל. ומי לנו גדול מאדוננו דוד המלך ע"ה שכולם ריחקהו, ואפילו בני משפחתו, וכמו שכתוב "מוזר הייתי לאחי ונכרי לבני אמי" והיה כל היום רועה צאן מחוץ לביתו בודד וגלמוד, ואע"פ כן לא נשבר רוחו בקרבו, אלא להיפך התקרב אל ה' ע"י דבקות בו, והיה שמח בעבודתו, וזכה שה' בחר בו ועשאו למלך על ישראל הוא וכל זרעו אחריו.
ולכן חזקי ואמצי ותדבקי בהשם יתברך, וכדאי ונכון מאוד שתקראי ותלמדי בספרים המחזקים את הבטחון בה' יתברך, ובפרט בספר חובות הלבבות שער הבטחון. ויש ספרים מחכמי דורנו בשפה של בני הדור, כגון ספר גן האמונה של הרב הרוש הי"ו, ועל ידי זה תתחזקי ותשמחי.
אמנם קשה לאדם להיות בודד ומרגיש מרוחק, וחכמים אמרו לעולם תהיה דעתו של האדם מעורבת עם הבריות, וחבל שהמתנת עם מצבך זה עד לשנות הסמינר, ועל כל פנים כעת את חייבת לפנות בדחיפות לאשה מבוגרת שאת סמכת עליה כמו אמך או מורתך או המנהלת, ואף שאינן יודעות על מצבך ואולי את מתביישת לפנות אליהם ולדבר איתן על הבעיא, אבל צריך לדעת שזו חובתך, וכמו שאדם חולה ל"א פונה לרופא כדי לקבל טיפול מתאים, כך בזה, צריכה את לפנות מעצמך, כדי שישוחחו עמך, ואולי יפנו אותך לאשה מקצועית לטפל ברגשות, והיא תראה לך את הדרך איך להתקשר עם הסביבה, שיכירו את התכונות הטובות שבך, ויתיחסו אליך בהתאם.
לגבי ימי המחנה הקרובים, צריכה את לנסות לפנות לחברות מעצמך, ואע"פ שלא סיפרת להן על מצבך, אולי הבעת פנייך אומרת שאת סגורה עם עצמך ואינך רוצה קשר עימן, ולפעמים אדם מדמיין שאינו רצוי ובאמת אינו נכון וכשיראו שאת רוצה בחברתם ישמחו אתך. ולכן עכשיו תפני מעצמך לפחות לחברה אחת שנראה לך שמבינה את הזולת ועוזרת לאחרים או שקטה ודומה באופי לך, ותנסי להתחבר אליה, ואולי תשתפי אותה בהרגשות שלך ובתחושות הקשות שעוברות עליך, ובודאי בנות ישראל הכשרות ירצו מאוד לעזור לאחותם, וישמחו להתחבר איתך.
גם אם לבסוף במחנה לא הצלחת להתחבר לחבירה טובה, ולא התייחסו אליך כ"כ, אל תתייאשי ואל תפלי ברוחך, כי ה' מביט ומסתכל עליך ובקרוב תראי בע"ה שהכל יסתדר מעל ומעבר.
לגבי הנישואין עם בחור ישיבה בן תורה, בעזהי"ת תצליחי להנשא ולהקים בית של תורה, כי יש לך רק מועקה רגשית, וכשבעזרת ה' תתגברי ותצאי מזה ע"י שיחות מתאימות ותתחזקי בעצמך במידת הביטחון ובשמחה ותהיי מעורבת בחברה, תוכלי להתחתן כמו כולן, ותקימי בית כשר שמח וטוב, ותעזרי לכל אותן שנמצאות בשולי דרכים שיהיו במצבך הקודם ותדריכי אותם את איך לצאת ולהתגבר על זה.
לכן זה מה שעליך לעשות:
א. לפנות מעצמך לחבירות ולפחות לחברה אחת.
ב. לגשת למורה למנהלת לדבר עימה על הנושא.
ג. לחזק עצמך במדת הבטחון בה'.
ד. כדאי שתהיי רגילה בקריאת תהילים בכל יום מעט או הרבה. ועצה טובה לקרוא פרק קי"א בתהילים אודה ה' בכל לבב- כל יום ג' פעמים. ובעזרת ה' יתברך  על ידי  דברים אלו ישתנו חייך לטובה- אל תתייאשי- עלי והצליחי בס"ד!
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0