שאל את הרב
print
אא
העופות של רב פנחס כהן מהדרין זה טוב?

הרב אדיר כהן

מורנו ורבנו מרן ראש הישיבה הגאון הרב מאיר מאזוז סמך על הכשר זה לכתחילה, ויש בו הרבה הידורים, מלבד בדיקת צומת הגידים שאמנם גם על כך הוא מקפיד, אך באופן מדגמי. ועיין במאמרו של מורנו ורבנו ראש הישיבה בסוף ספר עט הזמיר.

שאלת המשך:

ואמנם היום ראיתי תשובה של הרב מוצפי בנושא והנה התייחסות ממנה לצומת הגידים :"ח, צומת הגידין : כל מי שמצוי בשחיטת עופות היום יודע כי לפני 10 שנים לא היתה הבעיה מצויה, אך כיום היא בהחלט מצויה, ויש למעלה מ- 5 אחוז טריפות בצומת הגידין שהן קרועות או מקולקלות, וזה טרף גמור. ולכן חובה לבדקם, במקומות שלא בודקים יכולים בקלות להגיע למצב של טריפה". מה דעתכם על מה שכתב הרב מוצפי לפי דבריו נראה שלא מספיקה בדיקה מדגמית אלא כיום חייב להחמיר?

הרב אדיר כהן

בסוף התשובה ציינתי למאמר של מו"ר בספר עט הזמיר, שם הביא את הדעות בענין מיעוט המצוי שמחייב בדיקה, ושלדעת הריב"ש (סי' קצ"א) ומרן הגר"ע יוסף רק משלושים אחוז מקרי מיעוט המצוי. והדעה המחמירה היא של הרב משכנות יעקב שמעשרה אחוזים מקרי מיעוט המצוי. אבל חמשה אחוזים לכל הדעות אין זה נקרא מיעוט המצוי, ואין כל חובה לבדוק רק לתוספת הידור בעלמא, ובפרט שעושים בדיקה מדגמית.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0