שאל את הרב
print
אא
1. למה הרב עדס לובש כל הזמן טלית גדול מה הענין בזה?
2. האם מוצרי סת"ם של סופר פסולים במידה שיש לו אינטרנט לא כשר שחסום ע"י תוכנה שמותקנת על המחשב שחוסמת אך יש לו אפשרות לפתוח במידה והוא רוצה?

הרב אדיר כהן

1. יש עניין לעסוק כל היום בתורה בטלית ותפילין (כמובן למי שראוי לכך ויודע לשמור עצמו) וכך נהגו רבים מגדולי הדורות והגר"ש דבליצקי בסוף ספר צבי לצדיק הנדפס מחדש מנה עשרות רבנים שנהגו כך.
2. בכל מקרה לגופו אם יש לתלות שלא ידע את חומר האיסור, ואנו יודעים שיש לו יראת שמים ותולין שמין הסתם נשמר הוא מאוד מלהסתכל באתרים של פריצות, אין לפסול למפרע מה שעשה (ראה כיוצא בזה בספר תורת היחוד (פרק ג' הערה ב') משם הגר"ש אלישיב ובספר ילקוט יוסף איסור והיתר (כרך א' עמוד ל"ז), ובספר נטע גבריאל יחוד (פרק יט הערה ט"ז). אבל בשנים האחרונות בכלל ובזמן החרון בפרט שיצאו הרבנים בקול רעש גדול נגד זה, הנכון להתרחק מכל פורצי הגדר שלא שומעים בקול הרבנים וקשה לסמוך עליהם בעניין קדושה. ואף אם הוא חסום אך לא כהלכה וכל שאין לו רב מוכר שמאשר לו זאת יש להתרחק ממנו וברוך ה' לא חסר סופרי סת"ם יראי ה'
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0