שאל את הרב
print
אא
יש לי בן בגיל 11 והוא תאום. לימוד הגמרא קשה לו כי הוא סובל מבעית קשב, אך ב"ה אין לו בעיות התנהגותיות, כיום עולה לכתה ז'. אין לנו שום כיוון חשיבה עבור עתידו מצד אחד, קשה לו בלימוד גמרא, מצד שני בתלמודי תורה לא מעניקים להם אלטרנטיבות אחרות, לימודי החול נלמדים בצורה רדודה לחלוטין, מה שמשאיר לילד ברירה אחת ויחידה אם אתה לא טוב בלימוד גמרא אז אין לך שום עתיד. והדבר מטריד אותי מאד. כל הישיבות "המיוחדות" לילדים בעלות קשב הם שערוריה אחת גדולה, בונים להם מסגרות טיפוליות בעוד שהגישה הרווחת כיום בחינוך היא להשאיר במסגרות רגילות ולתמוך מבחוץ, מה שלא ריאלי כשמדובר במקום חרדי. יש לציין כי בני הוא ילד מוכשר, כריזמטי, ממושמע, מקיים כיבוד הורים בצורה מעוררת התפעלות אז למה שארצה אפילו לחשוב על כיוון כזה? ונוסיף את העובדה שאנחנו ספרדים אז זה מצמצם את האפשרויות לכמעט 0. אודה לעצתכם בדחיפות הניתנת.

הרב יורם חדאד

1. אינני מונח מה קורה במסגרות "המיוחדות" אולם אם הן נבנו על דעת כן. סביר להניח שזה יותר טוב מתמיכה מבחוץ שאיננה. ומה גם שלא בטוח שהגישה הרווחת כיום (כפי שציינת) אכן נכונה, אין זה סוד שהגישות משתנות.
2. באופן עקרוני בבעיות קשב הנ"ל יש להקפיד על קשר חם שנפשם תהיה בריאה ואם תצליחו בזה אין ספק שהם ימצאו שטח נרחב בעתיד להתגדר בו, הם יִיפַּתְחו. עיקר השקעתכם תהיה בנפשו. בהצלחה!
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0